Fortnite: liczba graczy sięgnęła 350 milionów!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 7.05.2020, 16:04 Aktualizacja: 8.05.2021, 13:36
Można powiedzieć, że Epic Games wraz z grą Fortnite swego czasu wyrosło jak grzyby po deszczu. Epic zbiera żniwa w postaci nowych użytkowników nie tylko grami na swojej platformie, ale rozwijaniem swojego największego tytułu, jakim jest Fortnite. Developerzy mają powód do świętowania. Ich produkcja osiągnęła kolejny pułap w zawrotnej ilości graczy. Ilu ich jest? Jakimi liczbami jeszcze może pochwalić się Epic?
fortnite
6 Udostępnień

Fortnite zmierza po pół miliarda!

Epic Games może pochwalić się naprawdę dobrymi danymi pod względem ilości zarejestrowanych graczy Fortnite. W chwili pisania tego artykułu liczba graczy przekracza już 350 milionów graczy. Dla dobrego wyobrażenia dobrze jest  przyrównać tę sumę do liczby mieszkańców w Polsce – w Fortnite przynajmniej raz zagrało ponad 9 razy tyle osób, ile nasz kraj ma mieszkańców.

Epic Games jest w stanie pochwalić się także innymi liczbami

Gra w ostatnim czasie przyciągnęła na wirtualny koncert równie astronomiczną ilość osób widowni. Występ Travisa Scotta przyciągnął przed ekrany aż 12,3 miliona ludzi. Idąc za sukcesem wydarzenia, w niedalekiej przyszłości twórcy Fortnite pozwolą nam obejrzeć także koncerty artystów takich jak deadmau5, Dillon Francis i Steve Aoki. Wszystko już w najbliższą sobotę 9 maja o 3:00 w nocy. Dla chcących się wyspać, powtórny pokaz odbędzie się tego samego dnia o godzinie 20:00.

Niedawno na łamach Zagrano.pl opublikowaliśmy także artykuł, w którym informowaliśmy was o odwołaniu Fortnite World Cup 2020. Wspomnieliśmy tam między innymi, że wszystkie turnieje z tej gry w 2020 roku będą odbywały się online. Pula nadchodzącego turnieju FNCS Invitational będzie wynosiła aż 2 miliony dolarów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments