Forza Street. Premiera na Androida oraz iOS już dziś!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.05.2020, 10:30 Aktualizacja: 6.05.2021, 10:30
W przypadku gier sportowych popularniejsze są te z oficjalnymi rozgrywkami. Z wyścigowymi bywa inaczej i najwięcej graczy gromadzą nielegalne, uliczne zmagania. Przykładem takiej serii jest Forza Street – spin-off serii Forza, który po niespełna miesiącu od kwietniowej premiery powraca na rynek. W wyjątkowym wydaniu na Androida oraz iOS.
Forza Street - premiera na Androida i iOS-a
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Forza Street na Androida oraz iOS poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy premiera Forza Street na Androida oraz iOS?

W standardowej wersji na PC Forza Street ukazała się 15 kwietnia. W wydaniu na Androida oraz iOS dostępna jest… już od dziś! To właśnie 6 maja spin-off popularnej gry wyścigowej trafia na urządzenia mobilne. Warto nie zwlekać z pobraniem, ponieważ twórcy przygotowali (możliwe do nabycia w określonym czasie) specjalne prezenty.

Każdy użytkownik, którzy zagra w Forza Street na smartfonie czy tablecie i do 5 czerwca pobierze grę, zostanie wyposażony w Pakiet Fundatora. W jego ramach dostanie samochód Ford GT oraz paczkę kredytów i złota, które umożliwią rozbudowę floty aut. Okrągły miesiąc to bardzo dużo czasu, ale z czym tu zwlekać?

Forza – piętnaście lat ulicznych zmagań

W 2005 roku zainaugurowana została seria wyścigowych gier komputerowych Forza. Dzieli się na dwa cykle – Motorsport (dotychczas ukazało się siedem części) oraz Horizon (cztery). Zainteresowanie tymi produktami przygotowywanymi przez Turn 10 Studios i wydawanymi przez Microsoft Studios jest ogromne i w ciągu kilkunastu lat sprzedano kilkanaście milionów egzemplarzy na całym świecie.

Forza Street to osobna część serii, powstała na bazie silnika Unreal Engine i opracowana przez brytyjskie studio Studio Gobo. Podstawowy cel nie uległ jednak zmianie – w spin-offie bierzemy udział w nielegalnych wyścigach, a za osiągnięte zwycięstwa w ulicznych zawodach możemy sięgać po coraz to lepsze samochody i zaopatrzać je w bardziej wartościowe części.

Co istotne – twórcom gry udało się nawiązać porozumienie z największymi producentami samochodów i w efekcie uzyskali od nich licencje, co na pewno przyczyni się do lepszej zabawy. Rozgrywka w Forza Street nie jest typowa, albowiem nie kontrolujemy kierownicy, lecz decydujemy jedynie o gazie, hamulcu oraz podtlenku azotu.

Można wyróżnić kilka trybów gry – krótkiego wyścigu, zawodów oraz fabularny, skupiającym się na historii pewnego kierowcy, chcącego stać się jednym z najlepszych w tym zawodzie w Miami. Miasto nie jest przypadkowe, ponieważ Forza Street to udoskonalona (i wzbogacona o polską wersję językową) wersja gry Miami Street, wydanej na rynku wideo dwa lata temu.

Czy Forza Street jest grą darmową?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie może być inna: oczywiście, że tak! Jako spin-off wyścigowej serii Forza zostaje udostępniona w modelu free-to-play. Wydaje się, że do pobrania specjalnie zachęcać nie trzeba, i to nie tylko fanów motoryzacji, lecz również użytkowników żądnych ekscytujących i przede wszystkim o zawrotnej prędkości przygód.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments