Gambit królowej. Premiera w Netflix w październiku

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 25.09.2020, 10:01 Aktualizacja: 25.09.2020, 10:01
Stosunkowo rzadko możemy obserwować rodzimych aktorów w zagranicznych produkcjach, a przecież wielu takowych próbowało swojego szczęścia poza ojczyzną. Już niebawem widzowie będą mogli przekonać się o tym, jak w amerykańskiej produkcji poszło Marcinowi Dorocińskiemu. Jednego z najpopularniejszych polskich aktorów zobaczymy w zaplanowanym premierowo na październik Gambicie królowej.
0 Udostępnień

Kiedy odbędzie się premiera serialu Gambit królowej w Netflix?

Pomimo że o powstaniu omawianej produkcji wiemy już od dłuższego czasu, a nowością nie jest fakt, że zaangażowany do niej został Marcin Dorociński, to kampania promocyjna tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Netflix opublikował pierwszy zwiastun, który przybliża widzom charakterystykę nadchodzącego miniserialu.

Premiera Gambitu królowej odbędzie się 23 października bieżącego roku. Jak to bywa w zwyczaju Netfliksa – tego dnia do bazy danych platformy trafią wszystkie odcinki serialu. Jego reżyserem i autorem scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank. Za produkcję wykonawczą natomiast odpowiadają William Horberg i Allan Scott, a także wspomniany już Frank.

Szachowy talent

Fabułę Gambitu królowej oparto na podstawie powieści XX-wiecznego pisarza Waltera Tevisa. Liczący ponad dwieście stron literacki oryginał pojawił się na rynku w pierwszej połowie lat 80. Widzowie serialu zabrani zostaną do stosunkowo odległej przeszłości – akcja rozgrywa się bowiem pod koniec dekady lat 50. poprzedniego wieku. Główną bohaterką jest dorastająca w sierocińcu w stanie Kentucky Beth Harmon. To właśnie jej losy stanowią wiodący wątek ekranowej opowieści.

Jak mówi podstawowa zasada scenariopisarska – Protagonista nie może być nudny i musi go coś wyróżniać. W przypadku Beth jest to nietuzinkowy talent do gry szachowej. W młodej dziewczynie drzemie olbrzymi potencjał i ma szansę wyrosnąć na prawdziwego geniusza. Sprawa może się okazać nieco trudniejsza, ponieważ Beth uzależnia się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. W pewnym stopniu jest to dla niej pomocne, ale bardzo łatwo można przekroczyć odpowiednią granicę, o czym uzdolniona szachistka przekona się na własnej skórze.

Kto wystąpi w Gambicie królowej?

Serial może liczyć na niemałe zainteresowanie wśród polskiej widowni ze względu na obecność Marcina Dorocińskiego. Gwiazdor takich produkcji jak PitBull, Róża, Jack Strong, Lęk wysokości czy Obława pojawi się na ekranie u boku m.in.:

  • Anya Taylor-Joy – Beth Harmon
  • Harry Melling – Harry Beltik
  • Moses Ingram – Jolene
  • Chloe Pirrie – Alice Harmon
  • Thomas Brodie-Sangster – Benny

Gambit królowej liczyć będzie siedem epizodów. Premiera już 23 października w Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments