Gamedec. Premiera kolejnego polskiego cyberpunku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 11.08.2020, 11:25 Aktualizacja: 11.08.2021, 11:34
Na rynku gier wideo nie brakuje produkcji futurystycznych, rzadko jednak spotykamy się z wizją polskiego miasta przyszłości. Najnowsze dzieło zespołu Anshar Studios to zmienia. Niezależne studio deweloperów przygotowało Gamedec – grę RPG z akcją w cyberpunkowej Warszawie. Premiera produkcji jeszcze w tym roku.
Premiera Gamedec jeszcze w 2020 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Gamedec poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Gamedec?

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty wypuszczenia omawianej produkcji na rynek gier wideo, lecz możemy być pewni, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Świadczy o tym przykładowo informacja o 2020 roku jako terminie wydania na profilu gry na platformie Steam, za pośrednictwem której będzie można zaopatrzyć się w tytuł.

Gamedec to kolejna polska gra cyberpunkowa.

Za opracowanie Gamedec oraz wydanie go odpowiada polski zespół Anshar Studios. Co warte podkreślenia – produkcja przewidziana jest wyłącznie na komputery osobiste. Przynajmniej w tym roku nie należy się spodziewać edycji na konsole oraz inne urządzenia.

Adaptacja prozy Marcina Przybyłka

Fabułę Gamedec oparto na literackiej twórczości Marcina Przybyłka, polskiego pisarza science fiction. W jego dorobku znajdują się zarówno klasyczne powieści, jak i opowiadania. W największym stopniu scenarzyści czerpali z takich pozycji jak Gamedec. Granica rzeczywistości oraz Gamedec. Sprzedawca lokomotyw. Przybyłek był konsultantem merytorycznym podczas opracowywania gry.

Gamedec rozgrywa się w Warszawie XXII wieku.

Akcja gry rozgrywa się w XXII-wiecznej cyberpunkowej Warszawie. Użytkownik wciela się w tytułowego detektywa, który zajmuje się badaniem przestępstw popełnianych w wirtualnych światach. W alternatywnej rzeczywistości bowiem więcej czasu spędzają mieszkańcy stolicy i stanowi ona dla nich większą atrakcję od prawdziwego życia. Przed głównym bohaterem stoi szereg zagadek do rozwiązania.

Polski cyberpunk

Gamedec reprezentuje gatunek RPG. Rozgrywka ukazana zostanie z perspektywy izometrycznej. Bohater odwiedzać będzie zarówno lokacje obejmowane przez futurystyczną Warszawę, jak i rozmaite miejsca w wirtualnej przestrzeni – nawet takie jak Dziki Zachód czy Daleki Wschód. Każdy z obszarów zaoferuje inne zadania do wykonania, a z protagonistą związany będzie rozbudowany system rozwoju postaci.

Zadania wykonywać będziemy w sposób fizyczny lub dyplomatyczny. Fabuła gry jest nieliniowa i wiele zależy od decyzji użytkownika, który może wpływać nie tylko na przebieg akcji, lecz także zmiany zachodzące w osobowości sterowanego przez niego protagonisty. Gracz wejdzie w rozmaite interakcje z napotkanymi osobami oraz otoczeniem, rozszyfruje liczne łamigłówki, nierzadko sięgnie po broń – wszystko składać się będzie na długi proces tropienia kolejnych przestępców i wymierzenia sprawiedliwości.

Sprawdź wymagania sprzętowe gry

Wymagania sprzętowe Gamedec:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit lub Windows 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit
  • Procesor: i5-3570 3.4 GHz /AMD FX-6300
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce GTX 550 lub ATI™ Radeon HD 6XXX lub lepsza
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za grę?

Nie poznaliśmy jeszcze ceny za Gamedec, ale grę będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments