Games with Gold na maj 2021. Poznaliśmy listę gier

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 27.04.2021, 11:14 Aktualizacja: 27.04.2022, 11:22
Microsoft podał zestaw tytułów, które w przyszłym miesiącu zasilą ofertę abonamentu Games with Gold. Standardowo z podziałem na dwa terminy do usługi trafią łącznie cztery nowości.
0 Udostępnień

Fot. Steam

Jakie gry otrzymamy w maju?

Po kwietniowych interesujących produkcjach, takich jak Vikings: Wolves of Midgard czy Dark Void, które trafiły do usługi Games with Gold, apetyt jej użytkowników z pewnością urósł w miarę jedzenia. Wydaje się, że w maju ponownie powinni być zadowoleni z wyborów Microsoftu, który podał właśnie kompletną listę premierowych tytułów.

Standardowo wzbogacenie oferty Games with Gold o nowe gry odbędzie się w dwóch terminach. W pierwszym z nich – 1 maja – zostaniemy zabrani do miasta Gotham i zasmakujemy rozgrywki w LEGO Batman: The Videogame. To jedna z ciekawszych i bardziej udanych produkcji, w której znaną nam z komiksów czy filmów rzeczywistość superbohaterów połączono ze światem duńskich klocków. Pierwotnie LEGO Batman: The Videogame ukazał się w 2008 roku, m.in. jeszcze na konsole PlayStation 2. Oczywiście w grze nie brakuje trybu kooperacji, zatem to znakomita propozycja dla duetu graczy, aby wspólnie poprowadzili Batmanem i Robinem w walce z największymi antagonistami, Jokerem, Człowiekiem-zagadką czy Dwie Twarze.

1 maja do usługi Games with Gold trafi także Armello, będące syntezą specyfiki gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Gra po raz pierwszy zawitała na rynku przed niespełna sześcioma laty. 16 maja natomiast premierowym tytułem w abonamencie Microsoftu będzie Dungeons 3. W przeciwieństwie do poprzednio zapowiedzianych pozycji, ta jest dosyć świeża – zadebiutowała bowiem w 2017 roku. Stanowi idealną propozycję dla fanów rozgrywek z akcją osadzoną w świecie fantasy.

Ostatnia nowość to Tropico 4. Czwarta część serii strategii ekonomicznych, w której użytkownik wejdzie w rolę dyktatorskiego przywódcy zarządzającego niewielkim, wyspiarskim państwem. W trybie kampanii jego zadaniem będzie zadbać o rozwój kraju na wielu polach: gospodarczym, społecznym czy ekonomicznym. W przypadku różnych konfliktów, antyrządowych demonstracji czy innych przeciwności należy skorzystać z szeregu (nierzadko niemoralnych czy kontrowersyjnych i sprowadzających się do zastosowania przemocy) metod, które pozwolą załagodzić sporne sytuacje.

Jak możecie w to zagrać?

Na czym polega Games with Gold?

Games with Gold to oferta pod względem charakterystyki zbliżona do konkurencyjnego PlayStation Plus. Usługa Microsoftu stanowi formę abonamentu, umożliwiającego comiesięczne pobieranie nawet czterech tytułów na konsole. Zgodnie z tradycją i niezmiennymi od długiego czasu regułami produkcje są udostępniane pierwszego i szesnastego dnia miesiąca i można z nich korzystać przez dwa lub cztery tygodnie.

Gry z abonamentu Microsoft zostają przypisane do konta danego użytkownika na stałe i aby w nie zagrać, nie potrzebujemy już nigdy więcej korzystać z Games with Gold. Oferta ta wchodzi w skład abonamentów Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate, za które miesięcznie zapłacimy za kolejno 29 złotych i 54,99 złotych (w drugim z przypadków aktualnie obowiązuje zniżka w wysokości 93%, co niweluje koszt do 4 złotych).

Games with Gold – pełna oferta na maj 2021

  • LEGO Batman: The Video Game – gra dostępna od 1 do 15 maja (Xbox 360, Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  • Armello – gra dostępna od 1 do 31 maja (Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  • Dungeons 3 – gra dostępna od 16 do 31 maja (Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  • Tropico 4 – gra dostępna od 16 do 31 maja (Xbox 360, Xbox One oraz Xbox Series X/S

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments