Gamescom 2021. Targi odbędą się w formie online

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.05.2021, 12:41 Aktualizacja: 6.05.2022, 12:41
Organizatorzy Gamescom 2021 ogłosili ostateczną decyzję dotyczącą formy targów. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w wirtualnej przestrzeni.
0 Udostępnień

Fot. Gamescom

Jeszcze w drugiej połowie marca bieżącego roku zaplanowano zorganizowanie Gamescom 2021 w trybie hybrydowym. Targi stacjonarne w Kolonii miałyby się odbyć przy ograniczonej liczbie uczestników, do transmisji z wydarzenia mieliby natomiast dostęp za pośrednictwem sieciowej platformy gamescom biz pozostali zainteresowani. Plan stworzenia hybrydowego wydarzenia, łączącego świat fizyczny oraz cyfrowy, przestał już być jednak aktualny.

Przyczynę stanowi nieprzerwany stan pandemii. Organizatorzy doszli do wniosku, że istnieje zbyt duże ryzyko, że wydarzenie w tradycyjnej formie zostanie nagle odwołane z powodów restrykcji. W związku z tym realizacja wszystkich punktów programu imprezy przeniesiona zostanie do wirtualnej przestrzeni.

Zmianie uległ również termin targów. Rozpoczną się dzień później, niż pierwotnie zakładano, czyli 25 sierpnia. Gamescom 2021 potrwa przez trzy dni, które poprzedzone zostaną devcom, czyli wydarzeniami biznesowymi. Warto także podkreślić, że podobnie jak w przypadku zeszłorocznej edycji, dostęp do cyfrowej odsłony targów będzie zupełnie darmowy.

Poniżej załączamy udostępniony na głównej stronie wydarzenia harmonogram:

Źródło: gamescom.global

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments