Ghostrunner. Premiera polskiej gry jeszcze w tym roku [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.05.2020, 12:43 Aktualizacja: 12.05.2021, 12:49
Premiery gier przygotowanych przez polskie studia to istotne wydarzenia nie tylko dla naszego kraju, co potwierdza wysoką pozycję rodzimej produkcji wideo. Jedną z takich ważnych nowości jest Ghostrunner. Premiera cyberpunkowej gry akcji odbędzie się jeszcze w tym roku, a możemy już zagrać w jej wersję demonstracyjną.
premiera Ghostrunner jeszcze w tym roku!
9 Udostępnień

W artykule na temat premiery Ghostrunner poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Ghostunner?

Pierwotnie Ghostrunner miał się ukazać na rynku gier wideo na początku kwietnia, ale przecież nie byłoby tej zapowiedzi, gdybyśmy już mogli w niego zagrać. Niestety, nie podano konkretnego nowego terminu premiery, lecz można być pewnym, że odbędzie się jeszcze w bieżącym roku.

ghostrunner charakteryzuje się piękną grafiką

Na ten moment możemy się zadowolić wersją demonstracyjną. Próbka świata Ghostrunner możliwa jest do pobrania za pośrednictwem platformy Steam. Trzeba się śpieszyć, ponieważ demo dostępne będzie tylko do 13 maja.

Pełna wersja Ghostrunner ukaże się na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Grę stworzyło polskie studio deweloperskie One More Level w koprodukcji z amerykańskim 3D Realms oraz duńskim Slipgate Ironworks. Wydaniem produktu zajęła się natomiast krakowska firma All in! Games.

Futuryzm, globalny kataklizm, cyberpunk

Ghostrunner to gra futurystyczna. Akcja rozgrywa się w cyberpunkowej wieży-mieście – po globalnym kataklizmie jedynym ocalałym na całym świecie. Dowodzi nim Klucznik, istny tyran, którego rządy prowadzą do społecznej przemocy oraz biedoty, a hierarchię i przynależność do danych klasy warunkują wczepiane ludziom w okresie ich dzieciństwa implanty.

ghostrunner utrzymany jest w stylistyce cyberpunkowej

Wcielamy się w głównego bohatera, który ma za zadanie zadbać o pokój w mieście i unicestwić Klucznika, znajdującego się na szczycie wieży. Przed użytkownikiem szykuje się długa wędrówka i pokonywanie kolejnych pięter, na których czyhają rozmaite niebezpieczeństwa i liczne misje do wykonania. Już sama fabuła wskazuje więc na mechaniki, jakich powinniśmy spodziewać się po Ghostrunnerze!

Gameplay skoncentrowany na głównym bohaterze

Protagonista Ghostrunnera nie jest przeciętnym wojownikiem – charakteryzuje go nie tylko posługiwanie się bronią białą, lecz także zdolność do używania specjalnych mocy. Ponadto w trakcie eksplorowania sporego obszaru będziemy mogli się przekonać o nienagannym przygotowaniu fizycznym naszego bohatera – stąd możliwe wspinanie się czy przeskakiwanie nad danymi obiektami, a nawet bieganie po ścianach.

Inną cechą ma być umiejętność spowalniania czasu, co pozwoli na uniknięcie strzału. Miejmy nadzieję, że zdolność ta będzie w użyciu wyłącznie w konkretnych przypadkach, ponieważ takie ułatwienie zadania z pewnością negatywnie wpłynęłoby na poziom trudności Ghostrunner. Zwłaszcza, że pojedynczy rywal i tak nie ma być nad wyraz odporny i jeden celny strzał wystarczy do zgładzenia go. Co ważne – działa to w dwie strony i my także możemy zginąć od jednego pocisku.

pierwotnie premiera ghostrunnera zapowiadana była na kwiecień

Powstałą na silniku Unreal Engine 4 rozgrywkę śledzić będziemy z perspektywy pierwszej osoby, delektując się wysokiej jakości trójwymiarową grafiką. Twórcom zależy, aby futurystyczny świat był miły dla oka, a szybkie tempo akcji ma podkręcać specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, odpowiednio wpasowująca się w klimat gry.

Sprawdź też wymagania sprzętowe Ghostrunner

Podajemy ważne informacje dla tych, którzy zdecydują się na Ghostrunner w wydaniu na PC:

Minimalne wymagania sprzętowe Ghostrunner:

  • System operacyjny: WIN7-64 bit
  • Procesor: Intel i3-2100 / AMD A8-5600k
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 630 / Radeon HD 6570

Ile zapłacimy za Ghostrunnera?

Ceny za omawianą grę jeszcze nie poznaliśmy. Warto jednak poinformować użytkowników tradycyjnych komputerów, że pełna wersja Ghostrunnera (podobnie jak wspominane demo) będzie możliwa do nabycia za pośrednictwem platformy Steam.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments