Gods & Monsters. Premiera gry także na PS5 [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 1.06.2020, 13:31 Aktualizacja: 1.06.2021, 13:31
Kultura mitologicznego świata bywa świetną podstawą dla gier wideo. Do pełnych bajkowości oraz legendarnych postaci realiów po raz kolejny zabierają nas twórcy ze studia Ubisoft. Nie będzie to jednak kolejna gra z serii Assassin's Creed. Po Odyssey sprzed dwóch lat w podróż do antycznego świata zabierze nas premiera Gods & Monsters.
gameplay Gods & Monsters polegał będzie na walce z mitycznymi stworami
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Gods & Monsters poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Gods & Monsters?

Początkowo wypuszczenie omawianej produkcji na rynek gier wideo zaplanowano na luty bieżącego roku. Jak wiadomo – zimą Gods & Monsters nie otrzymaliśmy. Obecnie premiery gry należy się spodziewać jesienią bieżącego roku. Dokładny termin nie został jeszcze podany, a niewykluczone, że dojdzie do kolejnego przesunięcia – tym razem już na rok 2021.

premiera Gods & Monsters zapowiedziana jest już na PS5

Gra Gods & Monsters będzie dostępna w ramach subskrypcji uPlay+. Tytuł ukaże się w wersji na PC oraz wszystkie konsole aktualnej generacji – PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Z pewnością nie zabraknie wydania także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X – wszystkie nowe produkcje Ubisoftu doczekać mają się bowiem szybkiego dostępu na jak największej liczbie platform.

Świat inspirowany grecką mitologią

W trakcie rozgrywki zostaniemy zabrani na Wyspę Błogosławionych. To mityczna, barwna, pełna magii oraz bajkowości kraina – rodem z literackich opowieści, rozpoczynających się od sławetnych słów „Dawno, dawno temu…”. Wyspa Błogosławionych to niemal prawdziwa arkadia, której sielankowy nastrój zostaje zaburzony.

grafika w Gods & Monsters będzie bardzo bajeczna

Wówczas do akcji wkraczamy my – wcielając się w bohatera o imieniu Fenyx. Wyspie Błogosławionych i jej mieszkańcom zagraża Tyfon, znany z mitologii greckiej pół-człowiek, pół-zwierzę, mogący poruszać się w powietrzu. Nasze zadanie stanowi pokonanie tego przypominającego ptaka potwora i przywrócenie pokoju w krainie.

Ocal Wyspę Błogosławionych

Gods & Monsters to przedstawiciel gatunku przygodowej, trójwymiarowej gry akcji, postrzeganej z klasycznej perspektywy trzeciej osoby. Projektanci ze studia Ubisoft, w przeszłości odpowiedzialni za Assasin’s Creed Oddyssey, przygotowali rozbudowany, otwarty na naszą eksplorację świat inspirowany realiami mitologii greckiej. W wirtualnej rzeczywistości nie zabraknie wielu mitycznych stworzeń oraz bogów, a sama kraina pod względem architektonicznym ma w jak największym stopniu zadbać o wyjątkową atmosferę.

Gods & Monsters to kolejna gra Ubisoftu rozgrywająca się w świecie starożytnym

Płeć naszego bohatera zależy od preferencji użytkownika – Fenyx może być zarówno męskim, jak i żeńskim protagonistą. To nie jedyne możliwe cechy do określenia i do dyspozycji gracza pozostaje bogaty kreator postaci z opcją spersonalizowania swojej postaci.

Greccy bogowie wyposażyli Fenyksa w unikalne umiejętności, które pomogą w walce z antagonistą. Nie tylko Tyfon stanie na naszej drodze. Na gracza czeka szereg różnych, złowrogo do nas nastawionych istot. Zapowiada się długa, wymagająca wędrówka pełna starć.

Zmagania w Gods & Monsters są dynamiczne i toczone na dwóch poziomach – lądowym oraz powietrznym. Aby pokonać danego przeciwnika należy poznać jego słaby punkt – jego Piętę Achillesa. Przykładowo cyklopa pokonamy po zranieniu go w oko.

Fenyx może wykonywać szereg czynności – skakać, skradać, wspinać, latać, uderzać pięściami, kopać, wślizgać, wreszcie korzystać z magicznych mocy. To rozbudowany pod kątem zdolności bohater, ale mający swoje ograniczenia. Nie można go nad wyraz przemęczać, ponieważ zostanie wyeksploatowany i na pewien czas zwyczajnie zabraknie mu sił do korzystania z konkretnych atrybutów.

Ile zapłacimy za Gods & Monsters?

Na ten moment nieprzewidziane są specjalne wydania omawianej gry. Ceny za Gods & Monsters są zależne od serwisu, na którym oferowana jest przedsprzedaż. Za standardową wersję na PC zapłacimy 199 złotych. Wydanie na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch to koszt sięgający 224 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments