Google Stadia. Usługa wreszcie dostępna w Polsce

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 9.12.2020, 11:01 Aktualizacja: 9.12.2021, 11:01
Być może część z Was mogła przegapić ogłoszenie związane z wprowadzeniem Stadii do kolejnych państw (w tym w Polsce), a to dlatego, że Google wysłało komunikat niemal w tym samym momencie, w którym zaczęły ukazywać się recenzje Cyberpunk 2077. Nie zmienia to jednak tego, że premiera usługi w kolejnych krajach Europy to dość ważne wydarzenie – w końcu kto nie chciałby grać w swoje ulubione tytuły nawet na słabym komputerze?
0 Udostępnień

Granie bez konsoli czy mocnego peceta

Pomimo że o Stadii nie pisze się już tak często jak jeszcze rok temu, gdy usługa dopiero wchodziła na rynek, to Google nieustannie rozwija swój projekt skierowany do graczy, dodając do niego nowe tytuły i poprawiając problemy związane z opóźnieniem. Firma regularnie wprowadza również Stadię na nowe rynki i wreszcie przyszła pora na Polskę, a także Austrię, Czechy, Portugalię, Rumunię, Szwajcarię, Węgry i Słowację.

Od poniedziałku usługa pozwalająca na granie w najnowsze produkcje wysokobudżetowe (i nie tylko) bez konieczności posiadania konsoli czy wydajnego komputera, dostępna jest w kraju nad Wisłą. Podobnie jak w przypadku innych państw – dostęp do Stadii jest darmowy, ale warto pamiętać, że chcąc zagrać w konkretne tytuły w ramach usługi Google’a, należy je najpierw kupić w sklepie firmy za często „pełną” cenę (tj. około 60 dolarów w przypadku gier AAA). W ramach promocji przygotowanej dla nowych użytkowników, na pierwszy zakup użytkownicy dostaną rabat w wysokości 40 złotych.

Ile zapłacimy za usługę?

To nie koniec zachęty dla nowych klientów usługi – pierwszy miesiąc Stadia Pro, specjalnego abonamentu dającego dostęp do biblioteki gier wybranych przez Google’a oraz możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K z HDR-em i dźwiękiem 5.1, jest darmowy. Później miesięczny koszt takiego rozwiązania kosztować ma 39,99 złotych.

Przypominamy, że do korzystania z Google Stadia konieczne jest używanie komputera lub wspieranych przez firmę smartfonów i tabletów; możliwa jest również rozgrywka na telewizorze, konieczne jest jednak posiadanie specjalnej przystawki, za którą należy zapłacić. Chromecast Ultra, bo to o nią właśnie chodzi, kosztuje od 200 do 300 złotych, w Polsce brakuje jednak zestawów z padami wspierającymi rozgrywkę na Google Stadia.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments