Gothic Remake. Też wyczekujecie na tę premierę?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 21.07.2020, 12:34 Aktualizacja: 21.07.2021, 12:41
Były takie czasy, gdy na daną grę musieliśmy czekać zdecydowanie dłużej względem innych państw. Przykładowo w 2002 roku, po dwunastu miesiącach od czasu niemieckiej premiery, na polski rynek trafiła wreszcie pierwsza część – jak się później okazało kultowej – serii Gothic. Po blisko dwóch dekadach klasyk powraca jako remake. Data premiery Gothic Remake jest jednak dość odległa.
Premiera Gothic Remake odbędzie się dopiero na PS5 i Xbox Series X.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Gothic Remake poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Gothic Remake?

Jedno jest pewne: omawiana produkcja nie pojawi się na sklepowych półkach wcześniej niż w przyszłym roku, a należy liczyć się ze scenariuszem, że na premierę poczekamy jeszcze dłużej. Remaster Gothic to niezwykle ambitny projekt, nad którym na pewno należy spędzić trochę więcej czasu, aby spełnić niemałe oczekiwania. Nadzieje sympatyków oryginału są bowiem ogromne i wieść o nadejściu Gothic Remake bardzo szybko wzbudziła silnie pozytywne emocje.

Gothic Remake ma wiernie odwzorowywać pierwowzór.

Przygotowaniem gry zajmie się Barcelona Studio – firma należąca do THQ Nordic, czyli studia posiadającego prawa do marki, a także właściciela Piranha Bytes. To właśnie ostatnie z przedsiębiorstw jest autorem Gothica z 2001 roku. Premiera remake’u planowana jest z myślą o użytkownikach komputerów osobistych oraz konsol nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X.

Uwięzieni na wyspie

Ponad 180 tysięcy osób skorzystało w zeszłym roku z możliwości zagrania w grywalne demo, udostępnione przez THQ Nordic. Reakcje na oferowany materiał okazały się bardzo pozytywne i niemal jednogłośnie wyrażono życzenie, aby prace nad projektem były kontynuowane.

W Gothic Remake na pewno ulepszona zostanie grafika.

Oczywiście wersja demonstracyjna nie mogła w pełni zarysować warstwy fabularnej Gothic Remake, lecz nie należy się spodziewać rewolucyjnych odejść od podstawowych wątków, znanych z mającego dwie dekady oryginału. Można przypuścić, że ponownie wcielimy się w bezimiennego więźnia, pracującego na władanej przez Rhobara II wyspie Khorinis.

Praca w kopalni tylko do czasu pozostaje jedynym utrapieniem bohatera. Wszystko się zmienia, gdy utracona zostaje kontrola nad specjalną kopułą, uniemożliwiającą więźniom ucieczkę. Wówczas skazańcy, strażnicy oraz magowie wspólnie znajdują się w potrzasku. Od tego momentu dotychczasowa rzeczywistość oraz prawidła ulegają poważnej zmianie.

Stare zasady w nowej jakości

Podstawowym zamierzeniem premiery Gothic Remake jest po prostu przeniesienie klasyka na współczesne standardy. Zachowanie atmosfery i ogólnych odczuć czerpanych z oryginału stanowi dla twórców projektu równie istotny punkt, co zmodernizowanie różnych aspektów rozgrywki i dostosowanie ich do aktualnych możliwości technologicznych. Temu służyło również udostępnienie wersji demonstracyjnej – aby zweryfikować oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Przede wszystkim możemy liczyć na odświeżoną szatę graficzną – Gothic Remake powstaje przy zastosowaniu silnika Unreal Engine 4. Materiały audiowizualne, będące filmowymi przerywnikami, przygotowywane są w oparciu o technikę motion capture, a sceneria, kostiumy oraz wyposażenie bohaterów mają zostać dopracowane w najmniejszych detalach.

Podobnie jak w oryginale – w trakcie eksploracji świata natrafiać będziemy na rozmaitych przeciwników. Do pokonania ich wykorzystamy broń białą (miecze jedno- oraz dwuręczne, topory, młoty), dystansową (łuki, kusze), a także specjalne zdolności magiczne. Wśród antagonistów nie zabraknie typowych dla świata RPG postaci – bestii, szkieletów, demonów, orków, wilków czy innych monstrów. Przy takim zestawieniu rywali należy się spodziewać także precyzyjnego i bardziej efektownego ich wykonania, co na pewno spotęguje ogólne napięcie i emocje czerpane z dynamicznej rozgrywki, pełnej starć i bezkompromisowej przemocy.

Poza główną linią fabularną nie powinno zabraknąć misji pobocznych, a przebieg historii będzie w pewnym stopniu warunkowany przez decyzje użytkownika i od posunięć jego bohatera zależy układ zdarzeń, a opowieści nielinearne zawsze są w spojrzeniu gracza szczególnie zajmujące. Mamy nadzieję, że premiera remake’u Gothica sprawi graczom równie wiele radości, jak miało to miejsce w przypadku oryginału!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments