Kosmiczny mecz. Premiera karcianki z Robertem Lewandowskim wkrótce!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 6.05.2020, 12:21 Aktualizacja: 6.05.2021, 12:21
Czy słyszeliście już może o animacji dla dzieci o Robercie Lewandowskim, która ma mieć premierę już we wrześniu? Mowa tutaj o serialu Kosmiczny Wykop, które jest tworzone przez Orange Studio Animacji. Jak widać po tytule artykułu powstanie również gra mobilna. Na czym będzie polegać? Kiedy w nią zagramy?
kosmiczny wykop - premiera gry mobilnej
0 Udostępnień

Artykuł o grze mobilnej na podstawie serialu Kosmiczny Wykop został podzielony na następujące sekcje:

Kiedy zagramy w grę mobilną z Robertem Lewandowskim?

Za produkcję gry mobilnej jest odpowiedzialne wrocławskie studio Moustrap Games. Z udzielonych informacji wynika, że soft launch gry ma wystartować jeszcze w tym roku. W momencie pisania tego artykułu nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie oficjalna premiera gry. Pierwszy dostęp jest przewidziany dla osób, które włączyły się w akcję crowdfundingową.

Ku zdziwieniu wielu osób, gra nie będzie kolejną kopią FIFY czy Football Managera. Zapowiedziany mobilniak będzie karcianką. – Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskówki, gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski, to świetna przygoda dla naszych game designerów, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci są bardzo przywiązane do postaci swojego bohatera – mówi Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games.

Co warto wiedzieć o grze?

Robert Lewandowski zbiera drużynę do kosmicznej ligi

O fabule gry również nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, choć możemy być pewni, że będzie ona bezpośrednio nawiązywała do historii dziejącej się w serialu. Opowiada on o Robercie Lewandowskim, który niczym Gandalf musi zebrać drużynę, która weźmie udział w kosmicznej lidze piłki nożnej. Wybiera on w takim razie swoich fanów z najdalszych zakątków świata.

Skojarzenia z Kosmicznym meczem, w którym udział wziął sam Michael Jordan, wydają się jak najbardziej uzasadnione! A czemu to właśnie urządzenia mobilne są docelową platformą produkcji? – W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny, potrzebujemy być obecni z produkcją „Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem. Wybraliśmy studio Mousetrap Games ze względu na doświadczenie w tworzeniu gier na podstawie licencji serialu animowanego, dużą elastyczność i dbałość o detale w grafice – mówi Paweł Pewny, producent serialu.

Gameplay Kosmicznego Wykopu oparty na kolekcjonowaniu

Niestety, jak na razie twórcy gry skąpią szczegółów dotyczących gameplayu Kosmicznego Wykopu. – Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – mówi Mężyk.

Wrocławskie studio jest odpowiedzialne za między innymi gry mobilne Run the Beat i 96% Quiz. Wyprodukowanie serialu zostało zlecone Orange Studio Animacji, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak Włatcy Much, The Garfield Show, Mr. Toti i znane z klasycznych powieści oraz popularnej wieczorynki Król Maciuś Pierwszy.

Osobiście jestem bardzo ciekawy jak wypadną omawiane produkcje. Choć sam serial nie wywołał ogromnie pozytywnych opinii swoim pierwszym trailerem, tak gra mobilna, w której będziemy w stanie kolekcjonować karty z bohaterami serialu, brzmi naprawdę dobrze.

Więcej informacji na ten temat będziemy się mogli spodziewać w nadchodzących miesiącach. Sama animacja ma zadebiutować już we wrześniu na antenie TVN, Siódemki i na platformie Player.pl.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments