Gwint: Pan Lusterko. Co przyniósł nowy dodatek do wiedźmińskiej karcianki?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 1.07.2020, 14:12 Aktualizacja: 1.07.2021, 14:25
Być może o grach karcianych nie pisze się w takim stopniu jak o komputerowych czy nawet planszowych, lecz to wciąż jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Zainteresowanie nimi nie słabnie, gdy twórcy wyposażają swoje produkcje w rozmaite dodatki. Pod koniec czerwca ukazał się Pan Lusterko, czyli rozszerzenie dla gry karcianej Gwint.
Gwint: Pan Lusterko to kolejny dodatek do wiedźmińskiej gry karcianej
0 Udostępnień

Gwint, czyli coś dla wiedźmińskich fanów

Zanim przybliżymy szczegóły samego dodatku, warto mniej zaznajomionych z tematem zapoznać z tym, czym jest Gwint. To nic innego jak klasyczna gra karciana z gatunku fantasy z akcją osadzoną w świecie Wiedźmina i przynależna do rozbudowanego już uniwersum, zapoczątkowanego przez literackie utwory Andrzeja Sapkowskiego.

Gwint jako minigra nie musiał przesadnie długo czekać na uznanie i powszechnie uznawany jest za jedną z najlepszych minigier w historii. Wirtualne karty przyciągają uwagę niemal na taką samą skalę, co postaci z gry albo powieści. Nad dalszym rozwojem zapoczątkowanego w Wiedźminie 3 projektu czuwa polskie studio CD Projekt Red, w ostatnim czasie często pojawiające się w przestrzeni medialnej z powodu zbliżającej się listopadowej premiery Cyberpunk 2077.

Co oferuje dodatek Pan Lusterko?

Najnowszy dodatek do Gwinta ukazał się 30 czerwca bieżącego roku i zadebiutował w wersjach na PC, iOS oraz Androida. Koncentruje się przede wszystkim na tytułowej postaci, czyli Gaunterze o’Dimie. Demon znany również jako Szklany Człowiek to antagonista, którego fani Wiedźmina mogli poznać bliżej w Sercu z kamienia, dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Swoją obecność zaznaczył również w podstawce, jednak tam pojawił się tylko przelotnie.

Pan Lusterko jako dodatek wzbogaca Gwinta o ponad 70 nowych kart. Wśród nich znajdziemy legendarne, zmieniające swój wygląd i umiejętności w trakcie rozgrywki, a także neutralne, dostępne dla wszystkich frakcji. Wśród nowych postaci, poza Pan Lusterkiem, znajdą się m.in. Wędrujący Drzewiec, Wróżbitka, Tyrggvi Tuirseach, Wiewiórka, Onejromancja, Marlena de Trastamara czy Dębstworki.

Oprócz nowych kart nie zabraknie także premierowych mechanik. Są nimi:

 • Oddanie – oferuje wzmocnienie umiejętności danej karty w przypadku, gdy cała talia składa się z frakcyjnych kartoników,
 • Echo – oferuje przywrócenie karty z cmentarza na wierzch talii, lecz pozostawia na niej fatum, skutkujące trwałym usunięciem z gry,
 • Weteran – oferuje wzmocnienie siły bazowej jednostki o jeden punkt na początku drugiej oraz trzeciej tury,
 • Zasłona – oferuje ochronę danej jednostki przed nadaniem statusów,
 • Spisek – oferuje wzmocnienie zdolności szpiegów,
 • Symbioza – oferuje stworzenie Drzewców przy zagrywaniu kart natury,
 • Rozdarcie – oferuje zadanie obrażeń jednostce równych jej sile – na końcu sojuszniczej tury.

Ile zapłacimy za dodatek?

Rozszerzenie Pan Lusterko jest w zupełności darmowe, lecz można sięgnąć do kieszeni i zaopatrzyć się w specjalne pakiety, które pojawiły się już w ofercie przedsprzedażowej:

Przeklęte Lustro

 • 10 beczek Pana Lusterko
 • Zmieniający się rewers Pana Lusterko

Cena: 60,89 złotych

Gaunter o’Dim

 • 25 beczek premium Pana Lusterko
 • Neutralna skórka dowódcy Gauntera o’Dima

Cena: 202,89 złotych

Wielopak Przedpremierowy

 • Zestaw Gaunter o’Dim + Zestaw Przeklęte Lustro
 • Unikalny tytuł – Nieśmiertelny

Cena: 224,79 złotych

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments