Haven. Znamy oficjalną datę premiery na Switcha i PS4

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.01.2021, 12:31 Aktualizacja: 27.01.2022, 12:31
Twórcy ciepło przyjętego Furi zaskoczyli wszystkich zapowiedzią swojej następnej produkcji. Nie była to typowa gra akcji, a eksploracyjna rozgrywka z elementami RPG, w której poznajemy historię dwojga kochanków. Haven pojawił się na początku grudnia zeszłego roku, ale tylko na ograniczonej liczbie platform. Teraz twórcy zapowiedzieli, kiedy możemy spodziewać się premiery tytułu na PlayStation 4 i Nintendo Switch.
0 Udostępnień

Kosmiczni kochankowie zaliczą wkrótce pełną premierę

Haven, jedna z ciekawszych i nieco niedocenionych premier zeszłego roku, to nowy tytuł studia The Game Bakers, autorów ciepło przyjętego Furi. W grze poznajemy historię Yu i Kaya, dwójki kochanków, którzy postanawiają uciec od swoich rodzin i spróbować żyć razem na niezbadanej jeszcze planecie. Produkcja to połączenie gry eksploracyjnej (zbieranie surowców, odkrywanie nowych lokacji) z visual novelą i  walką znaną z japońskich erpegów.

Deweloperzy nie zdecydowali się jednak na jednoczesną premierę na wszystkich platformach – początkowo Haven dostępne było tylko na komputerach osobistych (Steam, GOG i Windows Store), PlayStation 5 oraz konsolach Microsoftu, gdzie od dnia debiutu produkcja trafiła do Game Passa.

Zmieniło się to wczoraj (tj. 26 stycznia) za sprawą twitterowego komunikatu. The Game Bakers ogłosiło, że Haven ukaże się 4 lutego na Switchu i PlayStation 4, a tego samego dnia pojawi się również na Epic Games Storze. Gra kosztować będzie 24,99 dolarów, czyli około 90 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments