Hearthstone Masters Tour przeniesione. Koronawirus atakuje

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 4.03.2020, 17:55 Aktualizacja: 4.03.2021, 17:55
Blizzard musiał dokonać trudnego wyboru. Ryzykować rozprzestrzenieniem epidemii oraz zdrowiem sportowców czy też przenieść turniej w inne miejsce. Zobacz kulisy decyzji o przeniesieniu Hearthstone Masters Tour z Bali do Los Angeles. Pojawiają się głosy, że w chwili jej podejmowania więcej przypadków wykrycia koronawirusa odnotowano w Kalifornii niż w całej Indonezji!
hearthstone masters tour
0 Udostępnień

W jaki sposób Blizzard tłumaczy decyzję o przeniesieniu Masters Tour?

20 i 22 marca na wyspie Bali w Indonezji miał odbyć się turniej Hearthstone Masters Tour. W związku z szalejącym koronawirusem podjęto decyzję o przeniesieniu go do Los Angeles. Bezpieczeństwo uczestników okazało się być najwyższym priorytetem.

W związku z decyzją, tym uczestnikom, którzy już zarezerwowali lot na Bali, zostaną zwrócone pieniądze w kwocie do 250 dolarów. W związku z tą deklaracją podniosły się głosy, że kwota jest skandalicznie niska. Lot na Bali z Europy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, nie mówiąc już o rezerwacji hoteli i innych kosztach, a linie lotnicze nie zawsze w całości zwracają pieniądze za odwołaną rezerwację. Z drugiej strony zmiana miejsca wydarzenia nastąpiła ponad miesiąc przed jego rozpoczęciem, więc nie powinno być problemów ze zwrotem biletów.

Decyzja jednak dziwi. W Indonezji w momencie ogłoszenia decyzji nie było żadnych przypadków zakażeń koronawirusem, natomiast w Kalifornii owszem. Masters Tour i tak spotkał znacznie lepszy los niż IEM Katowice 2020, który w całości odwołano dla publiczności.

Co to jest Hearthstone Masters Tour?

Blizzard Entertainment oraz NGE Studios zapraszają ponad 300 zawodników z całego świata, aby uczestniczyli w zmaganiach o pulę nagród o wartości 250 tys. dolarów (około 1 mln złotych).

Masters Tour to jeden z oficjalnych, nadzorowanych przez Blizzard turniejów esportowych, które mają wyłonić najlepszych graczy w danym roku. Najlepsi gracze z Masters dostaną przepustkę na Hearthstone Grandmasters, czyli mistrzostwa świata w Hearthstone!

Turniej powinien zainteresować również niedzielnych graczy w Hearthstone, bo za trafne obstawianie zwycięzców głównej rywalizacji można otrzymać pakiety kart. Przykładowo umiejętne wytypowanie 1 lub 2 miejsca w turnieju to aż 20 pakietów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments