Hellish Quart. Premiera gry animatora Wiedźmina już niebawem!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 21.07.2020, 11:53 Aktualizacja: 21.07.2021, 12:14
Filmowe starcie Andrzeja Kmicica z Michałem Wołodyjowskim jest równie kultowe jak to literackie. Niebawem podobnych pojedynków, niczym w dziełach Jerzego Hoffmana oraz Henryka Sienkiewicza, doświadczymy także na PC. Przygotowywana jest bowiem gra Hellish Quart – szermiercza rozgrywka od Jakuba Kisiela, animatora Wiedźmin 3: Dziki Gon. Premiera gry we wczesnym dostępie już wkrótce!
Hellish Quart przeniesie nas do XVII-wiecznej Rzeczypospolitej
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Hellish Quart poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Hellish Quart?

Za nami prezentacja dopiero pierwszego, niespełna minutowego materiału zapowiadającego grę, zatem termin jej premiery pozostaje tajemnicą – zapewne sami autorzy produkcji nie są jeszcze w stanie go przynajmniej pobieżnie określić. Niebawem Hellish Quart ma pojawić się jednak we wczesnym dostępie i próbkę rozgrywki będziemy mogli poznać za pośrednictwem platformy Steam.

Za grą Hellish Quart stoi jeden z animatorów Wiedźmina 3!

Za przygotowanie premiery Hellish Quart odpowiada Jakub “Kubold” Kisiel – były animator w takich firmach jak Tannhauser Gate, People Can Fly i CD Projekt RED. Przez rok zajmował się animacją Geralta w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i z pewnością jest to wystarczająca zachęta, aby przynajmniej od strony wizualnej zapoznać się z jego najnowszym projektem.

Podróż do XVII wieku

Akcja Hellish Quart rozgrywać będzie się w XVII wieku na terenach ówczesnej Rzeczypospolitej. To czasy bardzo burzliwe, pełne chaosu i zrodzonych konfliktów – w takiej też rzeczywistości znajdzie się użytkownik gry, mający za zadanie przystąpić do wielu pojedynków z użyciem broni białej. Korona, Litwa, Dzikie Pola… Okazji do wyciągnięcia szabli było wówczas aż nadto!

Premiera Hellish Quart we wczesnym dostępie już wkrótce!

Przeciwników do pokonania będzie cały szereg – od zaporoskich Kozaków i polskich husarzy, przez krymskich Tatarów oraz szwedzkich rajtarów, po tureckich janczarów czy francuskich muszkieterów. Każda osoba zainteresowana historią i XVII wiekiem powinna cieszyć się na premierę Hellish Quart chociażby ze względu na tak rozbudowane, wszechstronne zestawienie bohaterów.

Chwyć za szablę

To, na czym w dużej mierze opierać się będzie gameplay, to fizyczne potyczki szermiercze, podczas których w ruch pójdą szable, miecze, szpady czy rapiery. Premiera Hellish Quart przygotowywana jest przy zastosowaniu techniki motion capture – w efekcie przy współpracy ze specjalistami uda się przenieść do gry realistyczne zachowania oraz ruchy i tym samym odwzorować charakterystykę XVII-wiecznych pojedynków.

O triumfie w starciu ma zadecydować pojedyncze pchnięcie, wobec tego oprócz umiejętnego władania bronią trzeba będzie wykazać się sztuką uniku, zwinnością i nie pozwolić sobie na nawet ułamek sekundy dekoncentracji. O wysokim poziomie realizmu gry ma zadecydować nie tylko postawa szermierzy, lecz także pieczołowicie wykonane kostiumy oraz ogólna sceneria. Wszystko po to, abyśmy poczuli ducha czasów, znanych nam choćby z sienkiewiczowskiej trylogii.

Nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, lecz zgodnie z doniesieniami w Hellish Quart powinniśmy spodziewać się standardowej kampanii fabularnej dla pojedynczych graczy oraz trybu multiplayer przeznaczonego dla fanów rozgrywek wieloosobowych.

Poznaj wymagania sprzętowe Hellish Quart

Poznaliśmy już wstępne wymagania sprzętowe Hellish Quart. Do dnia premiery gry mogą ulec one zmianie, jednak chcąc pograć w dzieło jednego z animatorów Wiedźmina we wczesnym dostępie lub szykując się na premierę produkcji, warto mieć na uwadze poniższe parametry.

Minimalne wymagania sprzętowe Hellish Quart

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel i-5
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: Geforce GTX 970m
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Hellish Quart

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel i-5
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: Geforce GTX 1070
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments