Hideo Kojima będzie tworzyć filmy. Kiedy pierwsze produkcje?

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 5.11.2019, 15:00 Aktualizacja: 5.11.2020, 11:18
Hideo Kojima i filmy? To wydaje się być naturalnym połączeniem, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę cutscenek w grach japońskiego twórcy. Zobacz, co do powiedzenia na ten temat w wywiadzie dla BBC miał twórca serii Metal Gear Solid. Pojawiła się sugestia, że filmy od Kojima Productions mogą zacząć się pojawiać już za 2-3 lata!
death stranding 2 hideo kojima
7 Udostępnień

Hideo Kojima i filmy to dobrane połączenie

To było do przewidzenia. Hideo Kojima już od dawna twierdzi, że jego ciało składa się w 70% z filmów. W 26-minutowym dokumencie od BBC o produkcji Death Stranding Hideo Kojima zapowiedział nieuniknione. – W przyszłości Kojima Productions zacznie robić filmy. Jeśli człowiek może robić jedną rzecz dobrze, to powinien być w stanie robić dobrze wszystko – powiedział twórca takich gier jak kultowa seria Metal Gear Solid czy wychodzące w tym tygodniu Death Stranding.

Kojima nie wyjaśnił kiedy dokładnie jego studio zacznie tworzyć filmy. Magazyn Kotaku usiłował skontaktować się z Kojima Productions, ale nie dostał jak dotąd odpowiedzi.

death stranding ile zajmuje na dysku

Kiedy filmy od Kojima Productions?

Z dokumentu BBC na temat powstawania Death Stranding dowiedzieliśmy się również co japoński deweloper myśli o rozwoju branży rozrywkowej. – Myślę, że w ciągu trzech do czterech lat wszystko przeniesie się na streaming. Gry, filmy i seriale – dodał Hideo Kojima.

Właściwie z tej trójki pozostały jedynie gry wideo. – Gdy to się stanie, filmy, seriale i gry będą rywalizowały w tej samej przestrzeni – dodał. Hideo Kojima jest zainteresowany treściami, które powstaną w wyniku tej konkurencji. Biorąc pod uwagę jak długie są cutscenki w grach Kojimy i jak bardzo kocha on filmy, to wręcz dziwi dlaczego jeszcze żadnego nie zrobił.

Zobacz dokument BBC na temat making of Death Streanding:

Źródło: Kotaku. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments