Hollow Knight: Silksong ciągle bez daty premiery, ale z nowymi informacjami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 5.01.2021, 11:49 Aktualizacja: 5.01.2022, 11:53
Wydany na początku 2017 roku Hollow Knight zachwycał zarówno pod względem rozgrywki, stylistyki, jak i jakości wykonania. Gra spotkała się z przytłaczająco dobrym przyjęciem, a Team Cherry, studio odpowiedzialne za produkcję, skupiło się na jej portowaniu na kolejne platformy. W zeszłym roku doczekaliśmy się zapowiedzi kontynuacji, jednak nic nie wiedzieliśmy o tym, co dokładnie zaoferuje Hollow Knight: Silksong. Zmieniło się to wraz z premierą najnowszego magazynu Edge.
0 Udostępnień

Team Cherry odkrywa pierwsze karty

Do tej pory Team Cherry było dość skąpe, jeśli chodzi o informacje dotyczące Hollow Knight: Silksong, kontynuacji oryginału z 2017 roku. Wiemy, że gra powstaje, a rdzeń rozgrywki pozostanie niezmieniony, co z jednej strony uspokoiło fanów, z drugiej nie wiedzieli oni, jak wiele elementów doczeka się modyfikacji. Zmieniło się to za sprawą ostatniego wydania magazynu Edge, w którym Hollow Knight: Silksong był grą numeru. W gazecie ukazała się obszerna zapowiedź, z której dowiedzieć się możemy kilku ciekawych informacji o planowanej produkcji.

Przede wszystkim zmieni się nieco sposób narracji – postaci dalej będą ze sobą rozmawiać, ale nowością w Silksong będą kwestie mówione. Nie wiadomo, czy dotyczyć to będzie wszystkich rozmów, czy tylko tych kluczowych, ale jak podkreślają twórcy, łatwiej pozwoli to zbudować charakter poszczególnych bohaterów. Historia również będzie bardziej zarysowana, a sam wątek główny zyskać ma na czytelności, co było sporym problemem w oryginalnym Hollow Knighcie.

Czego jeszcze możemy oczekiwać po Hollow Knight: Silksong?

Poziom trudności gry nie powinien się różnić zanadto od tego znanego z pierwszej części, ale całość ma być na tyle zbalansowana, że odnajdą się w niej również nowicjusze. Smaczku dodaje także nowa protagonistka – Hornet ma być nieco szybsza od tytułowego rycerza, co odbije się na projekcie poziomów. Na razie nie sprecyzowano, o co dokładnie chodzi, lecz z opisów wynika, że może znacząco wpłynąć to na wertykalność poszczególnych plansz.

Dużym ułatwieniem w śledzeniu różnych aktywności będą tablice ogłoszeń, z których dowiemy się, jakie zadania poboczne na nas czekają i co konkretnie należy zrobić, by je ukończyć. Powrócą również starzy znajomi z oryginalnego Hollow Knighta, jednak na razie nie wiadomo, o kogo dokładnie chodzi.

Data premier i platformy, na jakich ukaże się Silksong ciągle nie są znane i nie zanosi się na to, że poznamy je w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments