Humanity: fascynująca gra o ludzkiej naturze na PS4 i PS VR

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 26.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 26.09.2019, 10:00
Humanity to właśnie zapowiedziana na State of Play gra na PlayStation 4 i PlayStation VR. Za produkcję odpowiedzialne jest THA, a dystrybutorem będzie Enhance. Czego można spodziewać się po grze, której inspirację stanowią stadne zachowania ptaków? Zobacz trailer gry.
4 Udostępnień

Humanity zapowiedziane podczas State of Play

Za grę odpowiedzialny ma być Tetsuya Mizuguchi, twórca tytułów takich jak Lumines, Children of Eden czy niedawne Tetris Effect, specyficznych gier, które łączą muzykę z rozgrywką zręcznościową i rozwiązywaniem łamigłówek (zależnie od tytułu – w różnej konfiguracji).

Idea stanowiąca inspirację do powstania Humanity jest bardzo ciekawa. Jak pisze Yugon Nakamura (założyciel THA Ltd, grupy produkującej Humanity), gdy spojrzymy na niebo i będziemy obserwować latającą gromadę ptaków, to możemy przewidzieć zachowanie każdego z nich osobno za pomocą prostego algorytmu. Wystarczy, ze każdy z nich będzie stosował się do trzech zasad: leć w stronę grupy, kieruj się w tym samym kierunku i pozostawaj w wystarczającej odległości od niej, by uniknąć kolizji. Ptaki nie posiadają jednej, wspólnej świadomości, a jednak w gromadzie zachowują się tak, jak by ją miały. Na podstawie tych obserwacji opracowano nawet specjalny algorytm, znany jako algorytm Boidy (który znalazł mnóstwo praktycznych zastosowań). Ten algorytm wystarcza nam, ludziom, by opisać zachowanie ptaków.

A co gdyby wyższy byt wyższy od nas w podobny sposób zinterpretował zachowanie ludzi? Ludzie często zachowują się stadnie – spójrzmy choćby na influencerów, czy inne zachowania w social mediach. Co gdyby udało się stworzyć symulację tych zachowań? Te pytania stały się właśnie inspiracją do stworzenia Humanity.

THA, grupa designerów i inżynierów z przeróżnych środowisk pracująca nad grą, patrzyła na Humanity bardziej jako na dzieło architektury niż zwyczajną grę. Wynika to z tego, że nie mieli wcześniej wiele doświadczenia w tworzeniu gier.

Kiedy premiera gry exclusive na PS4?

Produkcja ukaże się w bliżej niesprecyzowanym dniu 2020 roku. Będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 4, w tym PlayStation VR. Niewiele wiadomo na razie na temat samej rozgrywki. Można spodziewać się, że będzie to całkiem świeże doświadczenie. Zobacz trailer gry – naszym zdaniem rozgrywka przypomina nieco Lemingi.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments