IEM 2021 bez udziału publiczności i poza Spodkiem

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.12.2020, 11:03 Aktualizacja: 15.12.2021, 11:10
Pandemia koronawirusa wszystkim dała się we znaki, a szczególnie tym osobom, które zajmują się organizowaniem imprez masowych. Większość zaplanowanych na 2020 rok wydarzeń nie odbyła się, a powoli zaczynają docierać do nas informacje, że najbliższe 12 miesięcy również może upłynąć pod znakiem formuły online. Będzie tak w przypadku nadchodzącego IEM-u, na którym ponownie zabraknie publiczności.
0 Udostępnień

COVID-19 po raz kolejny pokrzyżował plany ESL

Decyzja o przeniesieniu Intel Extreme Masters 2020 do Internetu została podjęta na dzień przed rozpoczęciem turnieju, co nie spodobało się fanom esportu, którzy zarezerwowali wcześniej hotele i opłacili bilety. Oczywiście, organizatorzy katowickiego wydarzenia pomogli w uzyskaniu przynajmniej częściowych zwrotów, niemniej zaistniała sytuacja i tak nie została przyjęta zbyt entuzjastycznia.

Chcąc uniknąć podobnych przygód przy IEM-ie 2021 ESL, organizacja esportowa odpowiadająca za organizację imprezy, zapowiedziała wczoraj, że wydarzenie ponownie odbędzie się bez udziału publiczności. Co więcej, wszystkie turnieje zostaną rozegrane poza Spodkiem, ponieważ „zawodnicy będą rywalizować ze sobą na żywo ze studia w Europie”, co obejrzymy w sieci. Organizatorzy są jednak świadomi tego, że środki zapobiegawcze mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji „jeśli COVID-19 nadal będzie stanowił problem dla bezpieczeństwa naszych ekspertów, graczy oraz pracowników, będziemy zmuszeni przenieść zmagania do Internetu”.

IEM 2021 – w co zagrają zawodnicy?

Nadchodzący Intel Extreme Masters odbędzie się pomiędzy 16 lutym a 7 marca 2021 roku. Jego głównym punktem ma być turniej w Counter Strike: Global Offensive, którego rozgrywki odbędą się w trzech fazach:

  • 16-17 lutego Faza Play-In
  • 18-21 lutego Faza grupowa
  • 26-28 lutego Play-offy

Pula nagród tej części IEM-u to milion dolarów, a w rozgrywkach wezmą udział 24 drużyny. Całość zaś zwieńczy Intel Grand Slam, który jest turniejem rangi Champions, co oznacza, że „wygranie go pozwala na ukończenie Intel Grand Slam, posiadając cztery, a nie sześć triumfów na swoim koncie”.

W turniejach związanych ze Starcraftem 2 weźmie udział 36 zawodników, a łączna pula nagród to 500 tysięcy dolarów. Kolejne starcia pomiędzy graczami zaplanowano na dni 23-28 lutego 2021 roku.

Wisienką na torcie ma być Warcraft III w odświeżonej wersji (Reforged) – 16 zawodników powalczy o nagrody, których wartość to 130 tysięcy dolarów. Ze względu na problemy organizacyjne rozgrywki odbędą się w dniach 4-7 marca.

Organizatorzy zapowiedzieli również, że wszystkie osoby, które posiadają już bilety, mogą poprosić o pełny zwrot pieniędzy lub zachować przepustkę na IEM 2022, o ile rzecz jasna się w ogóle odbędzie. Więcej informacji o samym wydarzeniu i szczegółach turniejów można znaleźć na stronie Intel Extreme Masters.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments