Immortal Realms: Vampire Wars. Premiera gry w sierpniu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 17.07.2020, 14:43 Aktualizacja: 17.07.2021, 14:44
Wampir – postać z jednej strony mocno wyeksploatowana na różnych obszarach sztuki i kultury, z drugiej nieprzerwanie inspirująca i wykorzystywana w rozmaitych projektach. Mityczne demony spotkamy także w najnowszej grze studia Palindrome Interactive oraz firmy Kalypso Media. Zapowiadamy sierpniową premierę Immortal Realms: Vampire Wars.
Premiera Immortal Realms: Vampire Wars już 28 sierpnia 2020!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Immortal Realms: Vampire Wars poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Immortal Realms: Vampire Wars?

Na przystąpienie do rozgrywki w Immortal Realms: Vampire Wars poczekamy niemal do końca wakacji – przygotowywana przez Palindrome Interactive oraz wydana przez Kalypso Media (na polskim gruncie Koch Media Poland) produkcja trafi do sprzedaży 28 sierpnia 2020 roku. Tytuł będzie możliwy do zakupu przez użytkowników wielu platform – PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

W Immortal Realms: Vampire Wars rozgrywka toczy się pomiędzy trzema klanami wampirów.

Czas poprzedzający premierę wykorzystywany jest przez twórców na prowadzenie silnej kampanii promującej swój produkt. Na oficjalnym kanale firmy Kalypso Media można oglądać odcinki tzw. dziennika developerów. To seria dokumentów nakręconych w Palindrome Interactive, przybliżająca kulisy powstawania projektu Immortal Realms: Vampire Wars oraz wiele informacji odnośnie do samej gry.

Wampiryczna wojna domowa

Przystępując do rozgrywki w Immortal Realms: Vampire Wars, zabrani zostajemy do świata Nemire, w którym rządzą trzy klany wampirów – władający krainą Warmont Dracul, panujący na ziemiach Mourterry Nosfernus, a także zajmujący zimowe pustkowia krainy Esain Moroia. Dotychczas wszystkie klany żyły w zgodzie i w fantastycznym świecie panował ład oraz harmonia.

Immortal Realms: Vampire Wars dostępne jest już w przedsprzedaży.

Do czasu – pomiędzy klanami rodzi się bowiem poważny konflikt i nastaje czas chaosu. Dochodzi do wojny domowej, w której centrum znajduje się użytkownik, przystępujący do rozgrywki o charakterze strategii turowej, rozbudowanej o mechaniki obecne w grach karcianych. Zadaniem gracza jest zarządzać imperium i poprowadzić armię w taktycznych bitwach.

Rozgrywka turowa z użyciem kart

Rozgrywkę w Immortal Realms: Vampire Wars obserwujemy z lotu ptaka. Toczy się na dwóch płaszczyznach: pierwsza ma charakter bardziej organizacyjny, zarządzający – rekrutujemy i szkolimy nowe jednostki w naszym oddziale militarnym, czy aktywujemy różne technologie i dbamy o rozwój armii, zwiększając i wykorzystując jej ogólny potencjał. Druga związana jest już bezpośrednio z samą walką – wykonujemy ruchy w turach i naszym zadaniem jest obranie odpowiedniej taktyki do wygrania danej potyczki.

Każdy z trzech klanów – Dracul, Nosfernus, Moroia – ma w posiadaniu własną talię kart, które mogą zyskać przewagę nad przeciwnikami. Talię można rozbudowywać, a uzyskiwane na skutek jej użycia efekty i specjalne moce łączyć w rozmaite potężne kombinacje.

Na kampanię fabularną składa się dwanaście misji oraz cztery zróżnicowane terytorialnie środowiska. Nie jest to jednak jedyny dostępny w grze tryb. Rozgrywka w Immortal Realms: Vampire Wars oferuje również skorzystanie z otwartego trybu Piaskownicy lub trybu Potyczki z zaciętymi walkami.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Zgodnie z profilem gry na platformie Steam, aby zagrać w Immortal Realms: Vampire Wars w wersji na PC należy mieć na uwadze następujące parametry:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Quad Core 3.2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Geforce GTX 770 equivalent
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 24 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za Immortal Realms: Vampire Wars?

Wersję na PC możemy już zamawiać w ofercie przedsprzedażowej za pośrednictwem platformy Steam. Jej obecny koszt (przy zniżce 15%) to 121,54 złote.

Przedsprzedażowe wydanie Immortal Realms: Vampire Wars na PC zawiera:

  • standardową wersję gry,
  • cyfrowy soundtrack,
  • dostęp do testów beta,
  • specjalne kły oraz kości w grze.

Ceny za wersje na konsole nie są jeszcze znane, choć użytkownikom, którzy szczególnie nie mogą się doczekać sierpniowej premiery, możemy polecić rozważenie kupna wersji demonstracyjnej. Przykładowo na oficjalnej stronie Microsoft koszt nieukończonej jeszcze gry Immortal Realms: Vampire Wars na Xbox One wynosi 184,99 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments