Iron Harvest. Premiera gry na PC już we wrześniu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2020, 12:07 Aktualizacja: 30.07.2021, 7:31
Wiele gier wojennych opiera się na autentycznych zdarzeniach i może mieć wymiar edukacyjny. Premiera Iron Harvest raczej lekcji historii nie odtworzy, ponieważ fabuła umiejscowiona została w alternatywnym świecie po zakończeniu Wielkiej Wojny. Zapowiadamy najnowsze dzieło studia KING Art, w którym można poprowadzić jedną z trzech europejskich frakcji: Polanię, Saksonię oraz Rusvietów.
Premiera Iron Harvest już we wrześniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Iron Harvest poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Iron Harvest?

Już 1 września na rynku gier wideo ukaże się Iron Harvest – najnowsze dzieło niemieckiego studia KING Art. W tym terminie do sprzedaży trafi wersja na PC. Premiera edycji konsolowych na PlayStation 4 oraz Xbox One przeciągnie się zaś do początku przyszłego roku, co stanowi już pewną tradycję w przypadku gier strategicznych przenoszonych na urządzenia z padami w miejsce myszek. Wydaniem gry zajmie się firma Deep Silver, na polskim rynku natomiast Koch Media Poland.

Dla najbardziej niecierpliwych ważnym wydarzeniem będą zaplanowane na 30 lipca darmowe, otwarte testy beta – Pre-Season, które odbędą się za pośrednictwem platformy Steam. Co będzie wówczas dostępne?

  • Wszyscy gracze dostaną szansę zobaczenia ekscytujących misji w kampanii.
  • Potyczki i wyzwania: walka z AI samotnie lub w kooperacji z przyjacielem.
  • Rywalizacja dla wielu graczy: użytkownicy mogą rywalizować ze sobą w ekscytujących bitwach na mapach 1v1, 2v2, a nawet 3v3!
  • Zorganizowany tryb wieloosobowy.

O co chodzi zaś w samej grze?

Życie po Wielkiej Wojnie

Akcja Iron Harvest rozgrywa się w alternatywnym świecie 1920+ tuż po wydarzeniach kończących Wielką Wojnę. Europa powoli dochodzi do siebie po latach konfliktów i wojen. Miasta zostają stopniowo odbudowywane, na wsiach natomiast rozpoczyna się epoka żelaznych żniw. Jak po każdym dużym konflikcie zbrojnym, dla ludzkości otwarty został zupełnie nowy rozdział – ten po Wielkiej Wojnie oznacza sukcesywne zastępowanie tradycji przez postęp naukowy i technologiczny.

Pod względem gameplayu Iron Harvest to typowy RTS.

Niebezpieczeństwo nie zostało już zażegnane w zupełności i Europie nieustannie grożą rozmaite niebezpieczeństwa. Ukryte, zagrażające wielu państwom siły pragną, aby świat ponownie stanął w ogniu wojny, co pozwoli im na wykorzystanie ogólnego chaosu i przejęcie władzy. Po czyjej stronie będziemy mogli się opowiedzieć?

Gameplay oparty na Polanii, Saksonach oraz Rusvietach

Iron Harvest to gra strategiczna czasu rzeczywistego. Użytkownik kontroluje dieselpunkowe roboty w ramach trzech indywidualnych kampanii. Łącznie przygotowano ponad dwadzieścia misji, w których najistotniejsze są taktyczne działania militarne. Poszczególne kampanie poświęcone są różnym frakcjom, wśród których możemy wyszczególnić Polanię, Saksonów oraz Rusvietów.

Każda z nich została odmiennie scharakteryzowana i przyświecają jej inne cele – Saksonia skapitulowała podczas Wielkiej Wojny i musi odbudować swoją pozycję na kontynencie, Polania opiera swoją działalność i rozwój na rolnictwie, u Rusvietów natomiast problem stanowią konflikty wewnętrzne i widmo nadchodzącej rewolucji.

Rozgrywka toczy się na obszernych, otwartych mapach. Świat przedstawiony przygotowano na zasadzie silnej inspiracji realiami okresu XX-lecia międzywojennego. Poza trzema kampaniami przeznaczonymi dla pojedynczego gracza będzie również możliwość zabawy w większej gronie za sprawą rozbudowanej, taktycznej rozgrywki wieloosobowej.

Ile zapłacimy za Iron Harvest?

Omawianą grę można już zamawiać w ofercie przedsprzedażowej za pośrednictwem platformy Steam. Podstawowa wersja Iron Harvest przy zakupie przedpremierowym kosztuje 214,99 złotych i zawiera następujące bonusy:

  • specjalną skórkę do gry,
  • oficjalną ścieżkę dźwiękową,
  • cyfrowy artbook.

Za kwotę 309,99 złotych można nabyć wersję Deluxe Edition, w której skład poza standardową wersją gry wchodzą:

  • mini kampania,
  • duży dodatek, który zapewnia dostęp do nowych przygód w uniwersum 1920+, przedstawiający alternatywną wersję historii.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments