J.J. Abram stworzy serial Constantine dla HBO Max

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 19.02.2021, 11:14 Aktualizacja: 19.02.2022, 11:14
Przygody ulicznego maga i egzorcysty, Johna Constantine’a zapoczątkowane przez komiks Hellblazer, doczekają się kolejnej adaptacji, tym razem również w postaci serialu. Twórcą produkcji ma być J.J. Abrams, który w ostatnich latach znany jest przede wszystkim jako reżyser dwóch z trzech filmów wchodzących w skład nowej trylogii Gwiezdnych Wojen.
0 Udostępnień

Szykuje się powrót ulicznego maga

Według informacji podanych przez Hollywood Reporter J.J. Abrams miałby stworzyć nowy serial o przygodach Johna Constantine’a, ulicznego maga i egzorcystę, który został stworzony przez Alana Moore’a, Steve’a Bissette i Johna Totlebena na potrzeby komiksowej serii Hellblazer. Nie wiadomo na razie za wiele, czym dokładnie będzie ten serial i czy będzie po prostu luźną adaptacją, tak jak było to dotychczas, czy może w większym stopniu nawiąże do oryginału.

Abramsa w ostatnich latach zasłynął – ale raczej w negatywnym sensie tego słowa – jako reżyser dwóch filmów wchodzących w skład nowej trylogii Gwiezdnych Wojen (Przebudzenie Mocy i Skywalker. Odrodzenie). W poprzednich latach odpowiadał m.in. za serial Lost (był producentem, scenarzystą i reżyserem), a także przygotował kilka filmów z serii Star Trek.

Przypomnijmy, że to nie jedyny serial o przygodach Constantine’a – w 2014 roku pojawił się jeden sezon serii, w której tytułową rolę zagrał Matt Ryan. Wcześniej z kolei Constantine doczekał się pełnometrażowego filmu, gdzie główną postać odegrał Keanu Reeves.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments