J. P. Fantastica – oferta wydawnicza czerwiec – wrzesień 2019

Oliwia Orzoł Komiksy Publikacja: 19.06.2019, 10:27 Aktualizacja: 21.06.2020, 8:59
Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica jest najstarszym polskim wydawnictwem publikującym mangi. Na rynku pojawiło się w 1996 roku, a pierwsze tytuły takie jak Czarodziejka z Księżyca czy Aż do nieba były tłumaczone przez samego założyciela redakcji - Shina Yasudę.
17 Udostępnień

JPF i seria Mega Manga

Od 2011 roku wydawnictwo JPF tworzy serię Mega Manga, która skupia swoją uwagę wokół komiksów dla wymagającego czytelnika. Głównym założeniem cyklu, jest przedstawienie czytelnikowi klasyki japońskiego komiksu, oraz prezentowanie oryginalnych, jednak niekasowych mang, posiadających wartość fabularną lub artystyczną. W serii znajdziemy takie tytuły jak: Mój drogi bracie… oraz Black Paradox.

Nowości w Japonice

Jeszcze w czerwcu wydawnictwo przekaże w nasze ręce kontynuacje wielu rozpoczętych serii. Ciąg dalszy dostaną następujące tytuły: Bleach, Atak tytanów, Battle Angel Alita, oraz Odrodzony jako galareta.

W lipcu poza kolejnym tomem Dragon Ball Super i Oh! My Goddess, JPF zaprezentuje nam pierwszy egzemplarz Soul Eater Not!. Jest to spin-off głównej serii Soul Eater opowiadający w większości o przygodach trzech dziewczyn z pierwszego roku, oraz ich przyjaciół. Później zostaje nam przybliżony wątek głównej antagonistki – wiedźmy Shauli.

W sierpniu możemy spodziewać się nowego tomu Boruto, oraz pierwszego egzemplarza Akiry. Będzie to reedycja tytułu wydawanego w latach 80. Akcja komiksu ma miejsce w 2019 roku w metropolii zbudowanej na gruzach byłego Tokio. Opowiada o przygodach Kanedy, dowódcy gangu motocyklowego. Nowe wydanie Akiry będzie wydane w 6 tomach, a każdy z nich będzie miał nowe tłumaczenie i kolorowe strony.

We wrześniu premierę będzie miał pierwszy tom nowelki Neon Genesis Evangelion Anima. Akcja rozgrywa się w alternatywnej przyszłości świata Evangelion, w którym Plan Dopełnienia Ludzkości nigdy się nie wydarzył. W środku znajduje się wiele ilustracji (również w kolorze) i szkiców.

 

J. P. Fantastica zapowiedziało również:

  • Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie Frizera,
  • NOiSE,
  • Battle Angel Alita. Last Order,
  • Battle Angel Alita. Mars Chronicle,
  • Czarodziejka z Księżyca (reedycja).

Niestety nie znamy jeszcze daty wydania powyższych tytułów.

Źródła: Facebook JPF, Wikipedia. Grafika: Facebook JPF, Wikipedia.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments