Keiichiro Toyama, twórca Silent Hilla, opowiada o swojej nowej grze

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 24.12.2020, 12:44 Aktualizacja: 24.12.2020, 12:44
O powrocie do jednej z bardziej rozpoznawalnych serii horrorów mówi się od lat, jednak jak na razie wszystko kończy się na plotkach i innych nieoficjalnych doniesieniach. Tymczasem Keiichiro Toyama, główny producent serii Silent Hill i Gravity Rush, zakłada nowe, niezależne studio, w którym pracować będzie nad grą mającą spodobać się fanom wcześniejszych gier dewelopera.
0 Udostępnień

Szczegółów brak, ale pierwsze informacje brzmią obiecująco

We wrześniu tego roku Keiichiro Toyama, główny producent Silent Hilla, po ponad 20 latach pracy dla Sony opuścił szeregi japońskiej korporacji i w pełni skupił się na rozwoju Bokeh Game Studio. Założył je wspólnie z Kazunobu Sato oraz Junya Okurą. Obydwaj panowie również pracowali dla japońskiego oddziału Sony – pierwszy z nich był producentem The Last Guardian, drugi natomiast współtworzył z Toyamą cykl Gravity Rush.

W wywiadzie dla japońskiego IGN-u główny producent Silent Hilla zdradził kilka informacji o pierwszym projekcie świeżo utworzonego studia, ale na ten moment są to tylko ogólniki. Wiadomo, że ma powstać gra akcji z elementami horroru, niemniej sam twórca zapytany o nawiązania do Silent Hilla zasugerował, że całość będzie skierowana do szerszej publiczności, a nie tylko wyjadaczy gatunku. Dalej jednak ma to być gratka dla osób znających wcześniej wspomnianą serię, lecz nie wiadomo jeszcze, co to dokładnie oznacza.

Na początek pecety

Nad samą grą pracować ma dość duży zespół, nie zdradzono jednak, ile dokładnie deweloperów weszło w skład Bokeh Game Studio, oprócz założycielskiej trójki wymienionej na początku niniejszego tekstu. Produkcja nie doczekała się jeszcze tytułu, a premierę zaplanowano na 2023 rok. Priorytet stanowić ma wydanie gry na komputerach osobistych, ale Toyama wspomina o chęci dystrybuowania na jak największą liczbę platform.

Całość ma znajdować się jeszcze w fazie prototypu, deweloper zapewnia jednak, że w ciągu kilku najbliższych tygodni studio zacznie dzielić się ze światem pierwszymi szczegółami o grze za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. Twittera). Trzymamy zatem za słowo i czekamy na dalsze nowinki.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments