Kierunek: Noc. Premiera adaptacji polskiej książki już wkrótce!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 21.04.2020, 11:07 Aktualizacja: 23.04.2021, 9:29
Hasło "kino belgijskie" przywodzi na myśl przede wszystkim reżyserski duet Jean-Pierre i Luc Dardenne. Od maja za sprawą nowości w Netflix może to ulec zmianie. W popularnej wypożyczalni odbędzie się bowiem premiera serialu Kierunek: Noc. Scenariusz produkcji oparto na powieści polskiego pisarza, Jacka Dukaja.
kierunek noc - recenzja premiery serialu na podstawie powieści jacka dukaja
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery 1. sezonu Kierunek: Noc w Netflix poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy 1. sezon Kierunek: Noc w Netflix?

Pierwszy dzień oferty Netflix na maj 2020 będzie niezwykle interesujący i wręcz wypakowany po brzegi filmowymi oraz serialowymi nowościami. Pojawi się trzeci sezon Medici czy filmy Bajecznie bogaci Azjaci oraz Diuna. Głośną premierę stanowi także Kierunek: Noc.

Sześć odcinków belgijskiej produkcji trafi na Netflix 1. maja i prawdopodobnie będzie najchętniej oglądaną premierą spośród grona blisko dwudziestu pozycji, które poszerzą ofertę popularnej wypożyczalni w inauguracyjnym dniu nowego miesiąca.

Kierunek: Noc – scenariusz oparty na twórczości Jacka Dukaja

Inspiracją dla historii opowiedzianej w serialu Kierunek: Noc była powieść Starość aksolotla pióra Jacka Dukaja.  Jest to jeden z najbardziej docenianych polskich pisarzy science-fiction, ale produkcja niekoniecznie przypadnie do gustu fanom rodzimego twórcy. Jak podkreślamy w przedpremierowej recenzji Kierunek: Noc, związek serialu z książką jest bardzo luźny i na pewno rozczaruje fanów twardej fantastyki naukowej.

Punktem wyjścia dla dramatycznej opowieści jest pewne zjawisko słoneczne, na skutek którego wszystko zaczyna ulegać destrukcji. Zgromadzeni na pokładzie samolotu pasażerowie będą się starali przezwyciężyć niebezpieczeństwo. Kilkudziesięciu bohaterów, zróżnicowanych pod względem płciowym, etnicznym, zamożności czy wieku można potraktować jako pewien symbol ogółu społeczeństwa – świata starającego się przetrwać w obliczu nadchodzącej katastrofy.

Kogo zobaczymy w serialu Kierunek: Noc?

W serialu opartym na powieści polskiego pisarza nie zabraknie rodzimego nazwiska – to Ksawery Szlenkier. Ponadto obsadę tworzą belgijscy aktorzy. Wcielą się oni w następujących bohaterów:

  • Jan Bijvoet – Rik
  • Mehmet Kurtulus – Ayaz
  • Laurent Capelluto – Mathieu
  • Pauline Étienne – Sylvie
  • Stefano Cassetti – Terenzio

Premiera liczącego sześć epizodów serialu Kierunek: Noc zainauguruje nowy miesiąc w Netflix i na platformę trafi już 1. maja.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments