Kingdom Hearts 3: Dark Road. Premiera gry przesunięta!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 19.05.2020, 10:59 Aktualizacja: 19.05.2021, 10:59
Już blisko dwadzieścia lat temu odbyła się premiera pierwszej części sukcesywnie rozbudowywanej serii Kingdom Hearts, stworzonej przez Tetsuyę Nomurę. Fenomen obejmuje nie tylko gry, lecz także figurki, muzykę czy książki. Niestety, najnowszy spin-off serii będzie opóźniony. Kiedy premiera Kingdom Hearts 3: Dark Road?
premiera Kingdom Hearts 3: Dark Road opóźniona!
4 Udostępnień

W artykule na temat premiery Kingdom Hearts 3: Dark Road poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy premiera Kingdom Hearts 3: Dark Road?

Nie mamy dobrych wieści. Premiera omawianej gry z pewnością nie odbędzie się w planowanym terminie. Pierwotnie spin-off serii miał się ukazać na rynku wiosną 2020 roku, lecz już wiadomo, że to nie nastąpi. O modyfikacji terminu poinformowano na oficjalnym profilu gry na Twiterze.

Zgodnie z wpisem, na dalsze wieści musimy zaczekać przynajmniej do początku lipca. O powodzie przesunięcia premiery autorzy wiadomości piszą jako „obecnych warunkach”, co można zinterpretować jako odniesienie do trwającej od marca ogólnoświatowej walki z koronawirusem.

Poznajcie tajemnicę Xehanorta

Przez dłuższy czas na temat omawianej gry mogliśmy dyskutować jako projekcie o roboczym tytule Project Xehanort. Zanim poznaliśmy ten właściwy, twórcy budowali napięcie, dobrze się przy tym bawiąc. Stąd obecne na Twitterze podsycające ciekawość użytkowników nie tak wiele mówiące ogłoszenia, przykładowo, że tytuł nowej gry składa się z ośmiu liter oraz dwóch słów.

Oczywiście nie było w tej umownej nazwie żadnego przypadku. Pod względem fabularnym Kingdom Hearts 3: Dark Road skupia się bowiem właśnie wokół postaci Xehanorta. W grze ma zostać szczegółowo opowiedziana jego historia, przybliżająca to, jak Xehanort stał się Poszukiwaczem Ciemności.

Kingdom Hearts 3: Dark Road to kolejna karcianka?

Przygotowaniem oraz wydaniem gry zajmuje się się firma Square Enix. Kingdom Hearts 3: Dark Road ukaże się w wersji na platformy iOS, Android oraz Fire OS. O samej rozgrywce powinniśmy dopiero poznawać bardziej szczegółowo informacje i w tym momencie wiedza o gameyplayu jest jeszcze mocno ograniczona.

Opierając się na dotychczasowych zapowiadających grę materiałach promocyjnych oraz znikomych wypowiedziach jej autorów, można postawić tezę, że Kingdom Hearts 3: Dark Road będzie dynamiczną bitwą karcianą, której przebieg w dużej mierze zależeć będzie od refleksu użytkownika.

Gra dostępna będzie jako część aplikacji Union X. Omawiany spin-off stanowi jednak autonomiczne doświadczenie i od użytkowników nie jest wymagana znajomość drugiej z produkcji. Kingdom Hearts 3: Dark Road uruchomimy z poziomu ekranu tytułowego w Union X.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments