Knights of the Old Republic 2. Premiera portu na urządzenia mobilne jeszcze w tym miesiącu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.12.2020, 9:22 Aktualizacja: 10.12.2021, 9:22
Dość niespodziewanie pojawiła się informacja o przeniesieniu Star Wars: Knights of the Old Republic 2 na urządzenia mobilne. Produkcja stworzona przez Obsidian Entertainment miała swoją premierę w 2004 roku i do dziś uznawana jest z jedną z lepszych fabularnych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za port tytułu odpowiada amerykańskie studio Aspyr, które na swoim koncie ma już ponowne wydania wielu utytułowanych produkcji.
0 Udostępnień

Premiera portu zaplanowana jest na grudzień tego roku

Choć w przeciągu ponad 40 lat istnienia marki Gwiezdnych Wojen pojawiło się wiele gier osadzonych w tym uniwersum, to jednak tylko kilka z nich okazało się wartych zapamiętania. Jednym z takich tytułów jest Knights of the Old Republic 2, erpeg będący kontynuacją produkcji z 2003 roku stworzonej przez BioWare. Za “dwójkę” odpowiedzialne było Obsidian Entertainment i pod wieloma względami tytuł miał przewyższać to, czego można było doświadczyć w “jedynce”, a sama gra szybko stała się kultowa.

Tak samo kultowa jak jej błędy – produkcja ukazała się raptem rok po debiucie oryginału, co znacząco odbiło się na działaniu Knights of the Old Republic 2. Po 16 latach gra powraca, ale tym razem na urządzenia mobilne. Portem zajęło się amerykańskie studio Aspyr Media, które na swoim koncie ma już kilka innych ponownych wydań produkcji z tego uniwersum. Tutaj warto wspomnieć o reedycji Jedi Knight: Jedi Academy oraz Jedi Knight II: Jedi Outcast, a także pierwszym Knights of the Old Republic wydanym w 2015 roku na systemy iOS.

Deweloperzy opublikowali krótki zwiastun prezentujący to, z czym będziemy mieli do czynienia już w samej grze. Knights of the Old Republic 2 pojawi się już 18 grudnia w App Storze i Google Play. Gra ma kosztować 14,99 dolarów (około 55 złotych).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments