Konami nie rezygnuje z tworzenia gier. Spółka studzi nastroje po publikacji komunikatu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.01.2021, 11:25 Aktualizacja: 27.01.2022, 11:25
Po zmianie polityki w kwestii tworzenia i wydawania gier na komputery i konsole, Konami znane jest przede wszystkim z tworzenia gier mobilnych i maszyn pachinko. Dalej ma jednak w swoich strukturach kilka studiów deweloperskich, ale według ostatniego komunikatu te również miały doczekać się likwidacji w ramach restrukturyzacji. Tak przynajmniej zinterpretowali to gracze, co wywołało dużą burzę w sieci. W odpowiedzi Konami wystosowało specjalne oświadczenie.
0 Udostępnień

Burza w szklance wody

Choć Konami jest dość utytułowanym wydawcą i producentem w branży elektronicznej rozrywki, to wszystkie dokonania japońskiej korporacji zdają się być pieśnią przeszłości. W wyniku zmiany polityki firma zrezygnowała z tworzenia i wydawania większości swoich popularnych marek na konsolach i komputerach (Metal Gear Solid, Silent Hill, Castelvania), a jedyną wysokobudżetową produkcją wydawaną pod skrzydłami Japończyków jest Pro Evolution Soccer.

Konami skupiło się na grach mobilnych i niezwykle popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni maszynach pachinko, dlatego zeszłotygodniowy komunikat do inwestorów o planach restrukturyzacji firmy wywołał dość szybko reakcję ze strony growej części Internetu. Uznano bowiem, że skoro planowane są zmiany, to wewnętrzne zespoły firmy zostaną całkowicie zlikwidowane (wspomniano o tym na końcu komunikatu). Tak się jednak nie stanie, o czym poinformowano w oświadczeniu wysłanym serwisowi Gematsu.

Podkreślono, że Konami nie rezygnuje ze swoich studiów deweloperskich, a planowane zmiany dotyczą przede wszystkim zmiany organizacji pracy – kilka mniejszych zespołów ma być przekształcone w większe dywizje i stąd konieczna była zmiany kadry zarządzającej, o czym również wspomniano w komunikacie dla inwestorów.

Słowa słowami, jednak trzeba pamiętać, że od lat nie dostaliśmy od Konami nowej gry na komputery i konsole (nie licząc kolejnej części PES-a). Póki japońska firma nie zapowie kilku nowych produkcji, gracze częściej będą nadinterpretować tego typu komunikaty.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments