Kraina Lovecrafta. Premiera serialu w sierpniu w HBO GO!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 7.05.2020, 11:23 Aktualizacja: 7.05.2021, 11:23
Powoli zaczynamy już poznawać letnie premierowe filmy oraz seriale w HBO GO. Wśród zapowiadanych nowości znajduje się Kraina Lovecrafta. To produkcja powstała na podstawie powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. Premiera na kanale telewizyjnym HBO oraz na platformie HBO GO została zaplanowana na sierpień.
Kraina Lovecrafta - premiera w HBO GO w sierpniu
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery 1. sezonu Krainy Lovecrafta w HBO GO poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy 1. sezon Krainy Lovecrafta w HBO GO?

W sierpniu nie będziemy się ekscytować sportowymi zmaganiami podczas Igrzysk Olimpijskich. Zamiast na pływackie, siatkarskie czy zapaśnicze zawody, wolny czas będzie można poświęcić na nowości filmowe oraz serialowe.

Na drugi miesiąc wakacji zaplanowano premierę nowego serialu obyczajowego – Krainy Lovecrafta. Produkcja trafi do oferty zarówno kanału telewizyjnego HBO, jak i platformy HBO GO. Jeżeli sierpień wydaje się Wam odległym terminem, to warto zapoznać się z aktualną ofertą HBO GO na maj 2020.

Serialowe kino drogi, czyli wybieramy się w podróż po Ameryce

Podstawą fabularną Krainy Lovecrafta są losy Atticusa Freemana, który w towarzystwie swojej przyjaciółki Letitii oraz wuja George’a wyrusza w podróż przez Amerykę lat 50., aby odnaleźć zaginionego ojca. Nie będzie to jednak sielankowa wyprawa. Dochodzi bowiem do walki o przetrwanie i przezwyciężenie rasistowskiego terroru białej Ameryki, a niektóre potwory przypominają te rodem z twórczości H.P. Lovecrafta.

Serial wyprodukowany został przez spółki afemme, Inc., Bad Robot Productions i MonkeypawProductions we współpracy z Warner Bros. Television. Scenariusz przygotowano w oparciu o powieść Matta Ruffa o tym samym tytule. Wśród producentów wykonawczych można wskazać takie nazwiska jak J.J. Abrams czy Jordan Peele. Drugi z filmowców nagrodzony został statuetką Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu Uciekaj!.

Kto znajdzie się w obsadzie Krainy Lovecrafta?

W obsadzie Krainy Lovecrafta zobaczymy następujących aktorów:

  • Jonathan Mayors – Atticus Freeman
  • Jurnee Smollett-Bell – Letitia
  • Courtney B. Vance – George
  • Michael Kenneth Williams – ojciec Atticusa
  • Mac Brandt – Seamus Lancaster

Obowiązki producentki wykonawczej oraz showrunnerki Krainy Lovecrafta pełni Misha Green (Underground, Synowie Anarchii).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments