Last Oasis. Kiedy premiera polskiej gry MMO?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 28.05.2020, 11:48 Aktualizacja: 28.05.2021, 11:49
W niektóre produkcje lepiej się gra indywidualnie. Inne już na etapie projektowania są przygotowywane z myślą o angażowaniu kilku osób jednocześnie. Tak jest w przypadku Last Oasis. Przybliżamy informacje na temat premiery survivalowo-wędrownego MMO, za którego stworzenie odpowiada wrocławskie studio Donkey Crew.
premiera Last Oasis we wczesnym dostępie skończyła się porażką
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Last Oasis poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera gry Last Oasis?

Pytanie, na które jeszcze nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi, a które na pewno zadaje sobie spora część użytkowników wyczekujących premiery – zwłaszcza po marcowych zdarzeniach. Gra ukazała się wówczas we wczesnym dostępie, co zakończyło się wielkim fiaskiem.

gameplay Last Oasis skupia się na survivalu

Doszło do awarii serwerów, wynikającej z ich przeciążenia, przez co mnóstwo graczy nie było w stanie zapoznać się z nową produkcją. Co prawda te osoby, które zdążyły się nagrać, oceniają Last Oasis dość pozytywnie (w połowie kwietnia błędy serwerów naprawiono, zatem można się o tym samemu przekonać), niemniej trudno tego debiutu w Steam Early Access nie postrzegać jako niemałej kompromitacji.

Użytkownikom zostały zwrócone pieniądze (niezależnie od tego, ile czasu udało się spędzić na korzystaniu z gameplayu). Za możliwość sięgnięcia po Lost Oasis we wczesnym dostępie należało zapłacić około stu złotych (istniały również opcje nabycia kilkunastoprocentowego rabatu).

Ziemia przestaje obracać się wokół własnej osi

Co by się stało, gdyby Ziemia nagle przestała się obracać wokół własnej osi? Zgodnie z wizją autorów Last Oasis doszłoby do poważnej katastrofy. Co więcej – przeciw zamieszkującej planetę ludności zwróciłoby się słońce. Jeden z najgorętszych obiektów w galaktyce zamienia Ziemię w popiół. W obliczu takich zagrożeń stają użytkownicy Last Oasis. Akcja rozgrywa się w dalekiej, nieokreślonej przyszłości.

Last Oasis tworzone jest przez polskie studio Donkey Crew

Zadanie dla użytkownika (wcielającego się w nomada) stanowi wygranie wyścigu ze śmiercionośnym słońcem, które niszczy przede wszystkim zachodnią część świata. Dlatego gracze muszą odkrywać tereny znajdujące się za wschodnim horyzontem, które można jeszcze uratować przed destrukcją. Zwłaszcza, że przez długi czas były to ziemie skute lodem.

Prawdziwa szkoła przetrwania

W rozgrywce naszym podstawowym pomocnym środkiem w eksplorowaniu obszernego świata są Walkery – drewniane, napędzane siłą wiatru maszyny. Oferują wiele możliwości: przemierzenia obszaru, działań ofensywnych, transportu czy zbierania surowców. Walkera możemy modyfikować oraz ulepszać, co na pewno poprawi jakość naszych poczynań w terenie.

W Last Oasis niezwykle istotna jest współpraca. Użytkowników łączyć będą wspólne cele w obrębie przynależności do tej samej grupy zwanej Klanem. Przetrwanie w zagrożonym świecie i zwalczenie kataklizmu klimatycznego możliwe jest tylko dzięki umiejętnej kooperacji zespołowej. Nie tylko w zwalczeniu atmosferycznych zagrożeń, lecz także pokonaniu innych, wrogo nastawionych graczy. Do tego potrzebna będzie broń innego rodzaju niż Walker.

Na szczęście do naszej dyspozycji pozostanie rozbudowany arsenał – od broni służącej do walki bezpośredniej po umożliwiającą działania ofensywne na dystans. Jak Walkera możemy rozwijać wraz z nabywaniem kolejnych surowców, tak z ogólnym postępem w grze nasze bronie również będą coraz lepsze i skuteczniejsze.

Oprócz samej walki ważne są także czynności handlowe. Popyt i podaż na dany produkt określany jest przez funkcjonowanie samych użytkowników. Handel może być dla nomadów korzystny, ale przynieść także mniej pożądane skutki. Dlatego w swoich działaniach należy zachować odpowiednią czujność i podejmować przemyślane decyzje.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Aby zagrać w Last Oasis należy mieć na szczególnej uwadze poniższe parametry.

Minimalne wymagania sprzętowe Last Oasis

 • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-2400
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 770, AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: Wersja 11
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Last Oasis

 • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • Procesor: Intel Core i7-3770
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1070, AMD Radeon RX Vega 56
 • DirectX: Wersja 11
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za Last Oasis?

Gra dostępna będzie do zakupu za pośrednictwem platformy Steam. Aktualnie na stronie z profilem Last Oasis obowiązuje cena 107 złotych i dotyczy wczesnego dostępu. Ponadto za kwotę 28,99 złotych można zaopatrzyć się w soundtrack gry.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments