Layers of Fear 2 na Nintendo Switch. Premiera gry w tym tygodniu

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 17.05.2021, 12:22 Aktualizacja: 17.05.2022, 12:22
W tym tygodniu na posiadaczy Nintendo Switch czeka niezwykle ciekawa premiera. W wersji na przenośne konsole ukaże się horror Layers of Fear 2.
0 Udostępnień

Fot. Steam

Użytkownicy Nintendo Switch powinni już się przyzwyczaić do tego, że wiele gier w wersji na ich konsole ukazuje się w zdecydowanie późniejszym terminie niż ma to miejsce w przypadku premiery na inne sprzęty – PC, PlayStation czy Xbox. Czasami na dany tytuł muszą poczekać nawet kilkadziesiąt miesięcy. Tak jest w przypadku Layers of Fear 2. Polski horror trafi na urządzenia Nintendo Switch po blisko dwóch latach od momentu wydania na komputery osobiste, a także konsole Sony i Microsoftu.

Za produkcję tytułu odpowiada rodzime studio Bloober Team. Jego wydaniem natomiast zajmuje się firma Gun Media. Layers of Fear 2 to druga część cyklu z gatunku horroru gier przygodowych. Użytkownik wciela się w postać aktora, który otrzymał angaż w filmie kręconym na pokładzie transatlantyku. Przebieg pracy na planie okazuje się dość nietypowy – bohater nie spotyka żadnych filmowców, a jedynie słyszy dyrygującego wszystkim głos reżysera. W trakcie rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby i eksploracji surrealistycznego, pełnego niebezpieczeństw statku na gracza czeka do rozwiązania szereg zagadek logicznych i środowiskowych oraz scen zręcznościowych.

 

Layers of Fear 2 zadebiutuje w wersji na Nintendo Switch w najbliższy czwartek, 20 maja. Osoby, które nie miały okazji zagrać w pierwszą część, mogą to nadrobić. Layers of Fear ukazało się na przenośne konsole japońskiego przedsiębiorstwa w lutym 2018 roku – również w dwa lata po premierze na PC oraz inne urządzenia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments