Lewandowski, Cymerman i PlayWay zakładają nową spółkę gamingową

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.12.2020, 15:36 Aktualizacja: 15.12.2021, 15:36
Nie jest to pierwszy raz, gdy celebryci rozpoczynają współpracę z firmami zajmującymi się tworzeniem gier. Ba, nie jest to nawet pierwszy raz, gdy pisze się o tym w kontekście Roberta Lewandowskiego. Grupa PlayWay poinformowała, że wspólnie z polskim piłkarzem oraz Rafałem Cymermanem, twórcą Liga Polska Manager 95, zakłada RL9Sport Games. Będzie to nowa spółka zajmująca się tworzeniem gier.
0 Udostępnień

PlayWay rozpoczyna przygodę z symulatorami sportowymi

Warszawska grupa PlayWay, której studia zasłynęły w ciągu ostatnich kilku lat z produkcji budżetowych symulatorów, poinformowała o kolejnej growej spółce. RL9Sport Games to studio, którego udziałowcami są znany wszystkim Robert Lewandowski oraz Rafał Cymerman, autor wspominanego z sentymentem Liga Polska Manager 95. Gra była swego czasu (czyli w 1995 roku) niezwykle popularna na rodzimym rynku, a obecnie wiele wskazuje na to, że deweloper rozpocznie prace nad zupełnie nową produkcją.

Działanie producenta skupiać ma się przede wszystkim na tworzeniu symulatorów sportowych, jednak rdzeniem RL9Sport Games będzie piłka nożna. Na razie nie wiadomo, ilu deweloperów wejdzie w skład nowego studia PlayWay, aczkolwiek już teraz została zapowiedziana premierowa produkcja. Zwiastun Football Coach the Game 2022 nie wygląda zbyt okazale (w końcu to kolejny symulator od PlayWay), a sam tytuł ma być:

[…] nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych.

Co więcej, z karty Steam wynika, że całość będzie toczyła się w „sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym”, co ma dać możliwość rozgrywki ze znajomymi czy graczami z całego świata. Na łamach Strefy Inwestorów Cymerman wspomina, że Football Coach the Game 2022 wzbudzi silniejsze skojarzenia z Top Eleven niż popularnym Football Managerem od Sports Interactive.

Robert Lewandowski merytorycznym konsultantem

Jaką funkcję wykonuje w tym wszystkim polski piłkarz? Oprócz tego, że jest udziałowcem nowo utworzonej spółki, to do tego będzie pełnił rolę konsultanta merytorycznego (w końcu to on najlepiej zna się na piłce nożnej). Przy tym warto zauważyć, że dla Lewandowskiego nie jest to pierwszy romans ze spółkami zajmującymi się tworzeniem gier. W sierpniu poinformowano, że zawodnik Bayernu Monachium rozpoczął współpracę z Movie Games (jedna z większych spółek PlayWay) przy okazji tworzenia gier o tematyce sportowej.

Football Coach the Game 2022 ukaże się w 2022 roku na komputerach osobistych, konsolach (nie wiadomo jeszcze jakich) i urządzeniach mobilnych, w przypadku których również nie podano szczegółów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments