Premiera Life is Strange 2 już dziś!

Ewelina Zdancewicz Gry Publikacja: 27.09.2018, 6:26 Aktualizacja: 7.08.2021, 16:14
Gotowi na świetną, odcinkową fabułę? Niemałe poruszenie wśród fanów epizodycznych gier przygodowych wywołała gra Life is Strange. Teraz mamy okazję wybrać się do uniwersum wykreowanego przez DONTNOD Entertainment po raz drugi. Możemy być pewni, że Life is Strange 2 będzie niezapomnianą przygodą.
life is strange 2 wide
0 Udostępnień

Czyją historię zaprezentuje Life is Strange 2?

Tym razem gracze będą mogli śledzić losy dwojga braci: Seana i Daniela Diazów. Kłótnia pomiędzy nastolatkami, w której obaj uczestniczyli, doprowadziła do śmierci ich kolegi, ojca oraz policjanta. Jako jedyni żyjący uczestnicy zdarzenia zostają oskarżeni o jego spowodowanie. Problemy znane dotychczas bohaterom Life is Strange 2 odejdą w niepamięć, gdyż będą musieli stawić czoła znacznie większym wyzwaniom.

life is strange 2

Osią napędową gry będzie wędrówka ściganych przez prawo chłopców. Jedyną opcją na ucieczkę przed problemami stanie się ucieczka z rodzinnego Seattle do wsi Puerto Lobos w Meksyku. Równie ważne jak motyw drogi będzie dla fabuły Life is Strange 2 wchodzenie w dorosłość oraz przedstawienie więzi łączącej dziewięcioletniego Daniela ze starszym, szesnastoletnim bratem.

Rozgrywka nie będzie mocno różniła się od tej z pierwszej części

Ciężko powiedzieć coś nowego o rozgrywce i mechanice przedstawiciela tak dookreślonego i w pełni rozwiniętego gatunku. Pod tym względem ciężko spodziewać się po sequelu Life is Strange znaczących zmian. Eksploracja napotykanych miejsc, pogadanki z napotykanymi ludźmi oraz podejmowanie decyzji wpływających na rozwój fabuły to chleb powszedni epizodycznych gier nastawionych na uczynienie z gracza obserwatora dobrze napisanej historii.

life is strange 2 captain awesome

Jedyną ciekawostką mechaniczną jest w przypadku Life is Strange 2 połączenie fabularne z wydanym w czerwcu mini-prequelem: The Awesome Adventure of Captain Spirit. Po zaimportowaniu stanu rozgrywki z darmowej gierki, historia wykreowana w niej przez gracza i jego konkretne wybory stanie się częścią fabuły Life is Strange 2.

Szczegóły techniczne

Life is Strange 2 to trzecioosobowa gra przygodowa, w której główny nacisk postawiony został na fabułę oraz podejmowanie decyzji prowadzących ukazaną historię w kierunku określanym przez gracza. Wydawca, Square Enix, wyznaczył datę premiery na 27 września 2018. Właśnie wtedy pierwszy epizod gry ukazał się na PC, PS4 i Xbox One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments