Lord of the Rings: Gollum. Premiera już w przyszłym roku? [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.05.2020, 11:22 Aktualizacja: 6.05.2021, 11:24
Od czasu premiery Powrotu króla minęło ponad piętnaście lat, ale o fenomenie filmowego tryptyku Jacksona, a także literackiej trylogii Tolkiena trudno zapomnieć. Dyskusje o Władcy Pierścieni co jakiś czas powracają - za sprawą świeżych filmów (Hobbit) albo nowych gier. Obecnie na rynku wideo wyczekiwana jest premiera Lord of the Rings: Gollum.
7 Udostępnień

W artykule na temat premiery Lord of the Rings: Gollum poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Lord of the Rings: Gollum?

Na ten moment nie poznaliśmy przewidywanego czasu wypuszczania na rynek nowego produktu od studia Daedalic Entertainment (mającego w swoim dorobku takie tytuły jak Memoria, The Night of the Rabbit, Edna & Harvey czy Dead Synchronicity). Bez wątpienia należy uzbroić się w cierpliwość.

W Lord of the Rings: Gollum powinniśmy móc zagrać najwcześniej w 2021 roku. Oczywiście do tego czasu sukcesywnie będą się pojawiać coraz to nowe informacje oraz materiały audiowizualne promujące grę. Na pewno już teraz jest to jedna z ciekawszych nowości, jakich doczekamy się w przyszłym roku.

Gra ukaże się w wydaniu na PC i prawdopodobnie na konsole najnowszej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Zobacz pierwsze ujęcia z gry

Od niedawna o nowym projekcie niemieckiego studia możemy powiedzieć odrobinkę więcej, niż przytoczenie zachęcająco brzmiącego tytułu. Opublikowane zostały bowiem pierwsze screeny z przygotowywanej gry. Naturalnie nie wzbudzają one takiego zainteresowania jak potencjalny zwiastun, niemniej na ich podstawie możemy zauważyć, że twórcy Golluma starają się oddać zarówno mrok, jak i fantazję świata, tak doskonale nam znanego z kart Tolkienowskiej powieści czy srebrnego ekranu i filmów Jacksona.

Według projektantów ze studia sama postać Golluma ma się prezentować nieco inaczej, niż w adaptowanej przez filmowca wersji. Rzeczywiście pierwsze kadry wskazują na pewne różnice i nie jest to stuprocentowe oddanie wizerunku, stworzonego przez Andy’ego Serkisa, niemniej wydaje się, że ogólny charakter tej postaci uda się zachować.

”My precious”, czyli poznajemy historię Sméagola

Pomimo obecnego w tytule Golluma nie możemy zapominać, że cała historia tej postaci zaczyna się dużo wcześniej, gdy jeszcze jako Sméagol trafiła na niewielki, błyszczący przedmiot z ukrytą w nim potężną, niebezpieczną siłą. W omawianej grze istotna będzie właśnie zachodząca w bohaterze przemiana i ukazanie przebytej drogi, w trakcie której pierścień miał negatywny wpływ i w efekcie Sméagol stał się Gollumem.

Celem jest ukazanie studium upadku bohatera, rodzącego się w nim szaleństwa i całego spektrum emocji. Jednocześnie kluczowy się stanie wzrost potęgi pierścienia, który w zupełności zawładnie umysłem Sméagola.

O gameplayu Lord of the Rings: Gollum

Konkretnie na temat trybu gry, rozmaitych misji i zasad eksploracji świata przedstawionego jeszcze zbyt wiele powiedzieć nie możemy. Na pewno jednym z elementów rozgrywki będzie to, że w wykonywaniu danych zadań będziemy musieli opowiedzieć się po jednej ze stron – Sméagola lub Golluma. Na pewno czytelnicy lub widzowie doskonale pamiętają, z jakim konfliktem wewnętrznym zmagał się ten bohater. W omawianej grze, przygotowywanej na bazie silnika Unreal Engine od studia Epic Games, towarzyszyć mu będą podobne spory i dylematy.

Od naszych decyzji zależeć będzie przebieg fabuły i to, jak się potoczy rozgrywka. W jej trakcie na pewno trafimy na inne postaci ze świata Władcy Pierścieni. Będą to przykładowo Upiory Pierścienia, czyli podopieczni potężnego Saurona.

W grze nie powinniśmy się spodziewać nad wyraz rozbudowanego systemu walk. Nie bez powodu zapowiada jest jako przygodowa gra akcji z elementami skradanki. Warunki fizyczne Golluma nie pozwalają mu na używanie jakiejś broni, zatem można przypuszczać, że rozgrywka oparta będzie na skradaniu się, skakaniu, robieniu czegoś znienacka. Istotne w wykonywanie danej misji stanie się z pewnością dobranie właściwej strategii i wykazanie odpowiednim sprytem.

Zgodnie z przewidywaniami czas na przejście gry powinien wynieść około 20 godzin.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments