Lucyfer. 5. sezon trafi na Netflix już w sierpniu!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 11.08.2020, 13:39 Aktualizacja: 11.08.2021, 13:39
Lucyfer to hasło, które zawsze wzbudza dreszczyk emocji. W przestrzeni sztuki i kultury do upadłego anioła odwoływano się nieraz. W świecie seriali potrafi on przybierać ludzką postać – jak w komiksowej produkcji Lucyfer. 5. sezon wysoko cenionej produkcji już niebawem trafi na platformę Netflix. Został podzielony na dwie części po osiem epizodów.
5. sezon serialu Lucyfer w Netflix już w sierpniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery piątego sezonu Lucyfera poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera 5. sezonu Lucyfera?

Pierwsza część 5. sezonu Lucyfera trafi do bazy danych platformy Netflix już 21 sierpnia. Po raz pierwszy postanowiono podzielić odsłonę serialu na dwa rozdziały. Nie będzie on jednak najdłuższy i łącznie złoży się na niego szesnaście epizodów. Termin premiery drugiej porcji ośmiu odcinków (piąty sezon podzielono bowiem na dwie równe części) dopiero poznamy.

Być może będą tacy widzowie, którzy po piąty sezon sięgną dopiero po ukazaniu się obu jego części. Na ten czas wyczekiwania proponujemy im sięgnięcie po inne filmowe oraz serialowe nowości Netflix na sierpień 2020. O wszystkich premierach w popularnym serwisie dowiecie się z naszego standardowego, comiesięcznego zestawienia.

Detektyw Lucyfer

Przypomnijmy, że Lucyfer to produkcja z gatunku urban fantasy połączona z elementami kryminału. Stanowi adaptację komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Neila Gaimana i Sama Kietha, wydawanego przez DC Comics. Początkowo emitowany przez stację Fox, z czasem stał się jedną z najpopularniejszych pozycji w ofercie platformy Netflix. Fabuła Lucyfera skupia się wokół tytułowego bohatera, jednego z synów Boga, upadłego anioła oraz władcy piekła.

Oczywiście w serialu diabeł przyjmuje ludzką postać i prezentuje się jako zamożny, elegancki właściciel klubu nocnego. Najwyraźniej w jego osobowości można znaleźć pozytywne cechy. Gdy pod klubem zastrzelona zostaje bliska mu dziewczyna, nawiązuje bliższe relacje z prowadzącą śledztwo detektyw, aż wreszcie samemu zaczyna wspierać policję w rozwiązywaniu spraw kryminalnych oraz wymierzać sprawiedliwość przestępcom.

Kogo zobaczymy w piątym sezonie?

W najnowszych odcinkach Lucyfera pojawi się szereg znanych już widzom aktorów i ich postaci:

  • Tom Ellis – Lucifer Morningstar:
  • Lauren German – detektyw Chloe Decker
  • Kevin Alejandro – detektyw Dan Espinoza
  • DB Woodside – Amenadiel
  • Lesley-Ann Brandt – Mazikeen

Potwierdzono już informację, że 5. sezon będzie przedostatnim.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments