Lust from Beyond. Data premiery, dziennik deweloperski i prolog na Steamie

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.01.2021, 13:18 Aktualizacja: 26.01.2022, 13:18
Wydane latem 2018 roku Lust for Darkness od polskiego studia Movie Games Lunarium zyskało na tyle dużą popularność, że postanowiono dalej rozwijać ten projekt. Rok później doczekaliśmy się zapowiedzi Lust from Beyond, kolejnej gry z serii. W związku ze zbliżającą się premierą twórcy zaprezentowali dzienniki deweloperskie oraz udostępnili darmowy prolog z rozgrywki.
0 Udostępnień

Powrót do krainy Lusst’ghaa

Wygląda na to, że deweloperzy z Movie Games Lunarium wzięli sobie do serca opinie osób, które zagrały w ich pierwszą produkcję i mają zamiar naprawić jej bolączki. Lust for Darkness z 2018 roku okazało się horrorem przesiąkniętym erotyką i okultyzmem, a produkcja pełna była odwołań do twórczości Lovecrafta, Gigera i Beksińskiego. Koncept wydawał się ciekawy, jednak kulała rozgrywka, na co zwracali uwagę sami twórcy.

Bolączki te ma naprawić nadchodzące Lust from Beyond, o czym w pierwszym dzienniku deweloperskim wspomina Michał Ciastoń, szef studia i główny projektant gry. Gra doczekała się zapowiedzi pod koniec lutego 2019 roku, a od tego czasu projekt znacznie ewoluował. Dodano m.in. więcej sekwencji akcji (np. walkę), a całość ma być znacznie ciekawsza pod względem mechanizmów, jakie będzie można wypróbować w trakcie rozgrywki.

Dwa przedpremierowe rozszerzenia

W samej grze wcielimy się natomiast w Victora Hollowaya, który dołącza do Klubu Ekstazy. Szybko okazuje się jednak, że nie jest on po prostu kolejnym wyznawcą. Protagonista może bowiem przemieszczać się do innego wymiaru – kraina Lusst’ghaa zamieszkiwana przez różnego rodzaju demony pełna jest sekretów, które gracz będzie musiał odkryć.

Zainteresowani mogą sprawdzić Lust from Beyond na Steamie (wymagane zalogowanie ze względu na ograniczenie wiekowe), a także wypróbować dwa prologi nie będące częścią gry. Twórcy podkreślają, że zarówno “Prologue”, jak i “Scarlet” są oddzielnymi, mniejszymi produkcjami, które mają wprowadzić graczy do “uniwersum” Lust… Całość ma przypominać udostępniane przez Capcom dema do Resident Evil VII i zapowiedzianego niedawno Village.

Premiera Lust from Beyond zaplanowana jest na 25 lutego tego roku. Gra dostępna będzie tylko na Steamie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments