Obydwie części Mafii od studia 2k Games mają już status legendarnych. Trzecia część uznawana jest za jedną wielką pomyłkę. Mimo o wiele lepszej grafiki, najnowsza odsłona nie była w stanie sprostać swoim poprzedniczkom. Jak więc wypada po 10 latach odświeżona Mafia 2: Edycja Ostateczna? Recenzja gry odpowie na to pytanie!

Przede wszystkim fabuła

Fabuła Mafii 2 skupia się wokół Vita Scaletty, włoskiego imigranta, który wraz z rodziną zamieszkał w USA. Naszego bohatera poznajemy podczas II wojny światowej, kiedy to zostaje bohaterem wojennym, jednak w wyniku obrażeń wraca na rehabilitację do Stanów.

jeśli masz starszą część, Mafia 2 Edycja Ostateczna nie będzie dobrym zakupem

Po powrocie jego przyjaciel załatwia mu lewe papiery, dzięki czemu nie musi wracać na front. Nie chcąc biedować całe życie, zupełnie jak swój ojciec, coraz bardziej zanurza się w świat przestępczy.

Ciężkie życie gangstera

Wracając po 10 latach do rozgrywki zauważamy, że nic się tu nie zmieniło. Fabuła to nadal najmocniejsza strona tej gry. Każda misja jest jakby osobnym rozdziałem, jakbyśmy oglądali świetny serial o włoskiej mafii. Co ciekawe, mimo że jest to gra o świecie przestępczym, samych strzelanin nie ma tutaj co kilka minut. I to właśnie mi się podoba – przecież logiczne jest, że prawdziwy gangster nie biega co pięć minut po mieście z gnatem.

Mafia 2: Edycja Ostateczna nie różni się mocno od oryginału

Wypad do domu uciech zakończony dość nieoczekiwanym finałem, wizyta w rzeźni, pędzące Hot Roady, skupiona na bójkach misja w więzieniu – to wszystko czeka nas podczas rozgrywki. I dokładnie tak samo jak dziesięć lat temu rozczarowuje nas tutaj otwarty świat, w którym po prostu nie ma co robić. Niby jest to sandbox, ale poza główną fabułą nie ma tu nic interesującego, żadnych misji pobocznych itp.

Nawet po latach gra zachwyca urodą

Po odpaleniu obu gier dla porównania przy maksymalnym poziomie detali miałem problem znaleźć jakiekolwiek różnice, nieco podbito nasycenie kolorów (te były w oryginale dość blade) i ewentualnie oświetlenie. Mimo to Mafia dwa wygląda nadal o niebo lepiej od swojej następczyni, która ukazała się w 2016 roku.

w Mafia 2 Edycja Ostateczna naprawdę warto zagrać!

Modele postaci nadal zachwycają, a całość idealnie oddaje klimat lat w których będziemy sterować Vito. Muzyka, radiowe audycje i komunikaty po prostu pozwalają nam się nadal zachwycić tamtą epoką.

Mafia 2: Edycja Ostateczna – podsumowanie recenzji

Jeżeli graliście w oryginał, i macie go jeszcze w swojej bibliotece na Steam lub na płycie, myślę, że bez sensu jest nabywanie edycji ostatecznej. Ani graficznie, ani fabularnie nie różni się zbyt od oryginału. Jeżeli jednak nie mieliście okazji zapoznać się z z serią Mafia, albo nie macie komputera, a jedynie konsole, jest to bardzo dobra okazja, aby sprawdzić, dlaczego po latach Mafia nadal zachwyca.

Zdjecie recenzji

Bardzo dobra

Mafia nadal zachwyca, ale remaster jest nieco bezsensowny.

Oceń grę

  • fabuła

  • muzyka

  • klimat

  • grafika nadal zachwyca


  • otwarty świat, w którym nie mamy nic do roboty

  • trochę bezsensowny remaster

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Loki w Fortnite

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlin
Marlin
2 lat temu

To artykuł sponsorowany? Bo jeszcze ktoś to kupi po takiej ocenie, a forum pęka w szwach od wątków opisujących bugi, które niekiedy nawet nie dają uruchomić gry. Nie naprawili nic ze starych błędy w w normalnej edycji, absolutnie nic, ale dodali masę nowych. Gra nie uruchamia się na też na Windows starszym niż 10, co warto zaznaczyć.
A grafika uległa sporej poprawie, jednak wycięto z gry fizykę ubrań.
btw, A okładka tej recenzji jest z Mafii 3.