Magic: Legends. Premiera gry w tym roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 2.07.2020, 15:49 Aktualizacja: 2.07.2021, 15:49
Magic: The Gathering to jedna z najpopularniejszych kolekcjonerskich gier karcianych. Jej fenomen jest tak spory, że powstają inne produkcje, poszerzające uniwersum. Przykład stanowi Magic: Legends – to sieciowa gra akcji spod znaku MMORPG, która już w tym roku zadebiutuje na rynku. Przybliżamy najważniejsze informacje na temat jej premiery.
premiera Magic: Legends już pod koniec 2020 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Magic: Legends poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Magic: Legends?

Omawiana produkcja trafi na rynek gier wideo w grudniu 2020 roku – póki co w wersji na PC. Posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Xbox One będą musieli zaczekać do przyszłego roku. Dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany, póki co brak również informacji na temat premiery Magic: Legends na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X.

Magic: Legends będzie darmową sieciówką

Za przygotowanie Magic: Legends, gry akcji osadzonej w uniwersum popularnej karcianki Magic: The Gathering, odpowiada firma Cryptic Studios. Wydaniem gry zajmie się natomiast przedsiębiorstwo Perfect World Entertainment. Czym dzieło to różniło będzie się od rozgrywek na turniejach oraz poprzez internetową MTG: Arena?

Planeswalker wyrusza w świat

Magic: Legends funkcjonuje w modelu free-to-play i jest izometryczną produkcją typu MMORPG (massively multiplayer online role-playing game). Akcja gry ma miejsce przed znaną z niesamowitego trailera War of the Spark, czyli wojną, w której rywalizują ze sobą członkowie grupy Gatewatch ze smokiem Nicolem Bolasem, chcącym wejść w posiadanie multiwersum.

Magic: Legends to kolejne MMORPG w modelu free-to-play

Użytkownik wciela się w postać Planeswalkera i eksploruje obszerny, pełen niebezpieczeństw oraz ekscytujących przygód obszar, walcząc z rozmaitymi potworami, które atakują Wieloświat. Na szczęście osamotniony w tej przygodzie nie będzie. Magic: Legends to bowiem produkcja nastawiona na sieciową rozgrywkę w kooperacji.

Uratować Wieloświat

Zanim przystąpimy do rozgrywki, należy stworzyć własnego protagonistę. Wybieramy jedną z pięciu dostępnych klas oraz personalizujemy wygląd bohatera. Każdego z bojowników cechują trzy umiejętności – podstawowy atak, signature power oraz utility power. Ostatnia z nich nie jest powiązana z samą walką, lecz dotyczy innych aspektów, przykładowo poruszania się.

Ponadto można wyróżnić dwa wzmocnienia oraz pasywną zdolność specjalną. To, jaki dokładnie repertuar umiejętności, będzie charakteryzować protagonistę zależy od klasy, do której przynależy, a także talii, posiadanej przez użytkownika – tworzonej przez dwanaście kart (w danym momencie aktywne pozostają cztery z nich).

W grze obecne są trzy kategorie czarów: wezwania (przywołują stwory, które pomogą w walce), czarnoksięstwo (przynoszą efekty natychmiastowe) oraz zaklęcia (wywołują skutki długotrwałe). Oczywiście notowany progres w grze rozwija umiejętności postaci i stale poszerza repertuar jej możliwości. Podstawowym celem rozgrywki bowiem jest eksplorowanie świata, wykonywanie rozmaitych głównych zadań i pobocznych misji, a przede wszystkim – pokonywanie potworów, które zagrażają multiwersum i pragną zawładnąć Wieloświatem.

W Magic: Legends nie zabraknie doskonale znanych z Magic: The Gathering postaci (takich jak Squee, Danitha Capashen, Lyra Dawnbringer, Josu Vess), a także lokacji. Przykładowo pojawi się wulkaniczna wyspa z regionu Shiv, bagienny teren Caliogo Morass czy nadbrzeżny kraj Benalia. Szczególnie okazale prezentuje się kraina Tazeem – majestatyczna dżungla w świecie Zendikar. Cechuje ją obecność wielu zdających się nie kończyć płynących rzek, tętniącej, bujno rozwiniętej dzikiej przyrody oraz oświetlającego ogół terenu prażącego słońca, co składa się na szereg przepięknych, radujących oczy widoki.

Przy takich krajobrazach nawet najcięższa walka będzie wielką przyjemnością.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments