Magic: The Gathering Arena. Wczesna wersja gry trafi już niebawem na Androida

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.01.2021, 13:30 Aktualizacja: 12.01.2022, 13:30
Wizards of the Coast idzie z duchem czasu – po udanym przeniesieniu Magic: The Gathering na komputery osobiste, przyszła pora na urządzenia mobilne. Jeszcze w styczniu na smartfonach i tabletach z Androidem pojawi się wczesna wersja Magic: The Gathering Arena. W późniejszym terminie gra zadebiutuje również na urządzeniach z iOS-em, a twórcy zapowiadają, że w przyszłości pojawi się cross-play pomiędzy wszystkimi platformami.
0 Udostępnień

Nigdy za mało karcianek

Na oficjalnej stronie Wizards of the Coast pojawiła się informacja, że port karcianki Magic: The Gathering Arena pojawi się już wkrótce na urządzeniach mobilnych z Androidem. Dokładna data to 28 stycznia, przy czym warto zaznaczyć, że będzie to premiera jedynie wczesnej wersji. W przyszłości mamy się również doczekać debiutu gry na iPhone’ach i iPadach, a już teraz zapowiedziano cross-play pomiędzy wszystkimi wersjami, który ma pojawić się w nieznanym jeszcze terminie.

Nie podano także, ile potrwa wczesny dostęp. Wiemy za to, że format gry pozostanie niezmieniony. Przede wszystkim Magic: The Gathering Arena ma być darmowe i zaoferować dokładnie taką samą zawartość, jak na komputerach osobistych. Gracze będą mogli oczywiście wydawać pieniądze wewnątrz gry m.in. na pakiety kart czy różnego rodzaju elementy kosmetyczne.

Wymagania sprzętowe

Wizards of the Coast udostępniło również listę najpopularniejszych obsługiwanych smartfonów oraz minimalne wymagania. Poniżej znajduje się specyfikacja:

  • wersja Androida: 6.0 (Marshmallow)
  • pamięć RAM: 4GB
  • API: OpenGL ES 3.0
  • system kompresji: ETC2
  • układ: Kirin 970/Snapdragon 845/Exynos 9810

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments