Marvel’s Avengers. Mapa gry będzie otwarta!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.06.2020, 13:56 Aktualizacja: 29.06.2021, 13:57
Pierwotnie w Marvel’s Avengers mieliśmy grać już od 15 maja, ale premiera odbędzie się dopiero 4 września. Przed nami wobec tego dwa miesiące, podczas których z pewnością otrzymamy wiele nowinek dotyczących nadchodzącej nowości. Jedną z nich już znamy. Dotyczy otwartej mapy gry i zasad eksploracji obszernego świata w Marvel’s Avengers.
marvel's avengers iron man zwiastun
0 Udostępnień

Nieograniczona eksploracja w Marvel’s Avengers

Co prawda Marvel’s Avengers nie będzie typową grą z otwartym światem, ale to nie oznacza, że podczas rozgrywki zabraknie dużej swobody w działaniach. Dla użytkowników przygotowane zostaną specjalne strefy, w obrębie których będą mogli bez ograniczeń wędrować i wykonywać główne cele, misje poboczne oraz rozmaite inne zadania.

O tym zastępczym rozwiązaniu, dzięki któremu mapa gry stanie się otwarta, szerzej opowiedział Philippe Therien, twórca Warzone. Zgodnie z jego stanowiskiem pomiędzy danymi konkretnymi zadania, które należy wykonać, użytkownik będzie miał pełną swobodę w przemieszczeniu się i odwiedzania tych części mapy, na które tylko nabierze ochoty.

Podczas takiej wędrówki będzie można pokonać innych, dodatkowych złoczyńców, zebrać cenne łupy, albo po prostu odpocząć od intensywnej walki i nie robić nic bardziej wymagającego od zwyczajnego podziwiania pieczołowicie przygotowanych widoków i krajobrazów, czy po prostu dobrze się bawić!

Oczywiście tak swobodne poruszanie się po mapie nie zwalnia gracza od wykonania najważniejszych celów. Nasz pobyt w Warzone nie dobiegnie końca, aż do momentu ukończenia podstawowych misji. Można wobec tego eksplorować dany obszar do czasu, w którym osiągnięty zostanie ostatni cel, po czym nastąpi powrót Quinjet, aby dokonać wyboru innej misji.

Obszerny świat dostępny dla wszystkich

Na eksplorację mapy będzie można się zdecydować indywidualnie i nie być zależnym od towarzystwa innych graczy. Należy mieć jednak na uwadze, jak ostrzega Therien, że zagłębianie się w pojedynkę w nieznany teren zwiększa ryzyko otoczenia przez przeciwników i tym samym doznania porażki.

W Marvel’s Avengers możemy się spodziewać zróżnicowanych terenów i, jak zapowiada Therien, na użytkowników czekają obszary miejskie, pustynne, leśne, arktyczne, podwodne, na orbicie, a także wiele innych, które aż do momentu premiery gry nie zostaną ujawnione. Przemieszczanie się zostanie zaprojektowane tak, aby nie było przesadnego kontrastu pomiędzy czasem, w jakim dani bohaterowie pokonają tę samą odległość.

hulk w zwiastunie marvel's avengers

Oczywiście herosi, którzy potrafią latać, będą mieli pod tym względem lekką przewagę, niemniej twórcy Marvel’s Avengers chcą, aby pozostałe postaci maksymalnie wykorzystywały swoje umiejętności i nie pozostały w tyle. Przykładowo Hulk skorzysta ze zdolności wykonywania dużych skoków, a Czarna Wdowa ze specjalnych gadżetów. Wówczas osiągnięty czas wędrówki nie będzie wiele gorszy od latającego Iron Mana.

Zapowiadana początkowo na maj premiera Marvel’s Avengers przełożona została ostatecznie na wrzesień. W nową grę z tego komiksowego świata zagrają posiadacze PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments