Filmowa adaptacja Metal Gear Solid. Oscar Isaac zostanie Solid Snakem

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 7.12.2020, 12:44 Aktualizacja: 7.12.2021, 12:46
Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale według źródeł serwisu Deadline, Oscar Isaac miałby zagrać Solid Snake’a w filmowej adaptacji Metal Gear Solid. Aktor znany jest przede wszystkim z roli Poe Damerona w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen, a do tego wystąpi w filmowej Diunie. Dalej nie wiemy jednak, kiedy zaczną się prace nad adaptacją serii gier autorstwa Hideo Kojimy.
0 Udostępnień

Adaptacja Metal Gear Solid. Informacje poznajemy powoli

Przyznam szczerze, że ominęły mnie wcześniejsze informacje o filmowej adaptacji Metal Gear Solid, okazuje się jednak, że pierwsze ogłoszenia związane z tym projektem sięgają jeszcze 2012 roku. Zakomunikowano wtedy, że przygotowaniem produkcji zajmie się wytwórnia Sony Pictures z Avi Aradem jako producentem.

Od tego czasu niewiele było wiadomo o filmie, aż do czasu, gdy w 2018 roku pojawiła się informacja, że reżyserem zostanie Jordan Vogt-Roberts, a Derek Connolly i Peter Kang spełnią funkcję scenarzysty i kierownika produkcji. Tak dochodzimy do minionego weekendu, gdy na łamach serwisu Deadline pojawił się artykuł, w którym – powołując się na sprawdzone źródła – zasugerowano, że Oscar Isaac może odegrać kluczową rolę w filmie Metal Gear Solid. A konkretnie – miałby on zagrać Solid Snake’a.

Aktor, którzy przyciągnie uwagę

Oczywiście, jest to nieoficjalna wieść, sam portal słynie jednak z doskonałych informatorów – przynajmniej jeśli chodzi o branżę filmowo-serialową. Co więcej, news Deadline potwierdził później The Hollywood Reporter, a sam aktor miał już wcześniej wyrazić zainteresowanie tym projektem. W ostatnim czasie Isaac zasłynął rolą Poe Damerona w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen, ale brał też udział w mniejszych projektach (Kane w netfliksowej Anihilacji). Zagra również księcia Leto Atrydę w filmowej Diunie. Bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych aktorów kina popularnego w ostatnich latach, co w dużym stopniu powinno się przyczynić do ogólnego zainteresowania przygotowywaną adaptacją Metal Gear Solid.

No i to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o te najważniejsze informacje w temacie zapowiadanego filmu. Nikt z wytwórni, ani sam aktor, nie skomentowali sprawy, a na ten moment nie wiadomo, kiedy produkcja rzeczonej adaptacji miałaby się rozpocząć. Czyżby szykowała się nam powtórka z filmowego Uncharted, który powstawał w bólach przez kilkanaście lat, a którego pierwszy zwiastun zobaczyć mamy – najprawdopodobniej – na tegorocznym The Game Awards?

Oby nie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments