Metamorphosis. Premiera gry już w sierpniu

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 31.07.2020, 15:47 Aktualizacja: 31.07.2020, 15:47
Świat gier nie czerpie w takim stopniu z literatury, co z filmów, niemniej nie brakuje produkcji powstałych w wyniku inspiracji książkowymi oryginałami. Polscy deweloperzy z warszawskiego studia Ovid Works postanowili sięgnąć do twórczości Franza Kafki i już niebawem odbędzie się premiera Metamorphosis, gry inspirowanej wyobraźnią słynnego pisarza.
Gra Metamorphosis inspirowana jest dziełami Franza Kafki.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Metamorphosis poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Metamorphosis?

Omawiana produkcja zadebiutuje na rynku gier wideo 12 sierpnia 2020 roku. Tytuł ukaże się w wydaniu na PC (możliwość zakupu za pośrednictwem platformy Steam) oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Producentem Metamorphosis jest niezależne warszawskie studio Ovid Works, za jej wydanie odpowiada natomiast All in! Games.

Meamorphosis to kolejna polska przygodówka.

29 lipca udostępniono wersję demonstracyjną gry i pobranie jej możliwe będzie do 5 sierpnia. Co prawda ostatecznych cen za grę jeszcze nie znamy, lecz mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Xbox One. Metamorphosis w wersji na tę konsolę można zamawiać w ofercie przedsprzedażowej na oficjalnej stronie Microsoft, obecnie z 10% zniżką. Po rabacie za Metamorphosis przedpremierowo zapłacimy 103,49 złotych.

Obudzić się w ciele robaka

Fabułę Metamorphosis napisano w oparciu o Przemianę, opublikowane w 1915 roku opowiadanie Franza Kafki. W omawianej grze nie zabraknie jednak nawiązań także do innych dzieł niemieckojęzycznego pisarza – przykładowo jego najsłynniejszego utworu, czyli Procesu.

Gra Metamorphosis inspirowana jest dziełami Franza Kafki.

Użytkownik wciela się w Gregora, który pewnego dnia po obudzeniu zauważa, że został zmieniony w insekta. Ponadto aresztowano przyjaciela protagonisty i to w niewyjaśnionych okolicznościach. Gregor wyrusza w podróż, aby odkryć tajemnicę swojego przeobrażenia w robaka, a także zbadać sprawę zatrzymania Josepha. To wędrówka w głąb świata surrealistycznego i równie zagadkowego, co nieoczekiwana transformacja bohatera.

Świat oczami insekta

Rozgrywkę w Metamorphosis podziwiać będziemy z perspektywy pierwszej osoby – a dokładnie z punktu widzenia robaka. Sterowanie bohaterem zaoferuje skorzystanie z jego specyficznej budowy i charakterystyki. Kierując Gregorem, użytkownik będzie mógł wspinać się po ścianach, przeciskać przez wąskie szczeliny oraz korzystać z wielu innych możliwości, które oferuje drobne ciało oraz lepkie odnóża.

Świat przedstawiony został przygotowany w oparciu o twórczość Franza Kafki, zatem rozgrywka nie zostanie pozbawiona surrealistycznej, nadrealistycznej atmosfery, spotkań ze specyficznymi, ekscentrycznymi bohaterami, a nie zabraknie wielu iście absurdalnych, alogicznych sytuacji.

W Metamorphosis trafimy na szereg zagadek środowiskowych oraz inne łamigłówki. Stronę wizualną gry przygotowano z dużą pieczołowitością i możemy się spodziewać zróżnicowanych architektonicznie trójwymiarowych lokacji. Eksploracji świata towarzyszyć będzie narracja prowadzona przez głównego bohatera, co wzmocni poziom psychologizacji protagonisty.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Aby zagrać w Metamorphosis na komputerach osobistych należy zadbać o następujące parametry:

Minimalne wymagania sprzętowe Metamorphosis

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5 (druga generacja) lub AMD FX 6350
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD R9 270X
  • Miejsce na dysku: 12 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe Metamorphosis

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5 (czwarta generacja) lub AMD Ryzen 5
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 970 lub AMD RX 570
  • Miejsce na dysku: 12 GB
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments