Microsoft kupił Bethesdę. Przejmuje nowe gry

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 22.09.2020, 11:27 Aktualizacja: 22.09.2021, 11:27
W tym roku najważniejszą kwestią powiązaną z Microsoftem jest premiera Xbox Series X, ale równolegle z wypuszczeniem na rynek konsoli nowej generacji bogate przedsiębiorstwo podejmuje inne ważne decyzje. Najnowszą jest przejęcie wydawcy gier Bethesda Softworks wraz ze wszystkimi produkcjami studia.
0 Udostępnień

Bethesda pod skrzydłami Microsoftu

Na rynku gier jest dwóch prawdziwych gigantów i najważniejsze decyzje w branży, takie jak przejęcie jednej firmy przez drugą, najczęściej związane jest z potentatem Sony lub Microsoft. Nie inaczej w przypadku najnowszych wieści ze środowiska. Drugie z wymienionych przedsiębiorstw dokonało transakcji i wykupiło nie tylko studia należące do Bethesdy, lecz również samego wydawcę gier. Koszt transferu to 7,5 miliarda dolarów.

W efekcie Microsoft zyskuje nowe, podległe wydawcy studia, takie jak Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, Arkane Studios, MachineGames, id Software, ZeniMax Online Studios, Tango Gameworks czy Alpha Dog. Ponadto amerykański gigant wchodzi w posiadanie wielu uznanych serii, m.in. The Elder Scrolls, Fallout, DOOM, Quake, Wolfenstein, Prey, Dishonored czy Starfield. Wyszczególnione tytuły mają się znaleźć w ofercie Xbox Game Pass/Xbox Game Pass Ultimate, czyli abonamentu dla posiadaczy Xboxa oraz komputerów PC z systemem Windows. Liczba należących do Microsoftu studiów wzrosła z 15 do 23.

Bez wątpienia taki ruch ze strony firmy może zmienić układ sił na rynku. Oczywiście, w jakim stopniu faktycznie wpłynie to na nieustanny wyścig z Sony, dopiero się przekonamy, niemniej na pewno twórcy PlayStation poczuli niemały cios na wieść o sukcesie największego konkurenta. Wzbogacenie się przez Microsoft o katalog z grami od Bethesdy może warunkować przykładowo to, jak ukształtują się statystyki sprzedaży konsol nowej generacji. Przypomnijmy, że zarówno Xbox Series X, jak i PlayStation 5 trafią do sprzedaży już w listopadzie bieżącego roku.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments