Microsoft wycofał się z podwyżki Xbox Live Gold. Zmiana w obsłudze gier sieciowych

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.01.2021, 13:29 Aktualizacja: 25.01.2022, 13:29
W miniony piątek Microsoft poinformował, że planuje drobną podwyżkę najstarszej growej usługi. Xbox Live Gold pozwala posiadaczom konsol "Zielonych" na rozgrywkę online oraz daje dostęp do kilku innych udogodnień związanych z dostępem do Internetu na Xboksach. Okazuje się jednak, że decyzja ta nie spodobała się fanom. Krytyka była tak duża, że jeszcze tego samego dnia firma postanowiła wycofać się z podwyżek, a do tego zmieni swoje podejście do obsługi sieciowych gier free-to-play.
project xcloud
0 Udostępnień

Dobry wujek Xbox

Kilka dni temu na blogu Xboksa pojawił się komunikat sugerujący, że od przyszłego miesiąca wzrośnie koszt subskrypcji Xbox Live Gold. Nie dotyczyło to jednak opłat we wszystkich dostępnych pakietach czasowych, a jedynie dwóch podstawowych, czyli miesięcznego i trzymiesięcznego. Koszt w Stanach Zjednoczonych miał wzrosnąć odpowiednio o 1 i 5 dolarów, co doprowadziłoby do sytuacji, w której abonament kosztowałby odpowiednio 10,99 i 29,99 dolarów.

Dla graczy okazało się to zbyt dużą podwyżką i trudno się temu dziwić, zwłaszcza że dodatkowe pieniądze nie przełożyłyby się na jakieś bonusy (np. dodatkowa gra w ramach Games with Gold) czy wzrost jakości samej usługi. Po otrzymaniu wielu negatywnych komentarzy Microsoft ostatecznie wycofał się ze swojej decyzji i jeszcze tego samego dnia poinformowano, że cena Xbox Live Gold pozostaje bez zmian.

Granie w produkcje free-to-play bez konieczności posiadania abonamentu

W normalnych warunkach tego typu protesty niewiele by dały, a po początkowych narzekaniach najpewniej wszyscy przeszliby z tym do porządku dziennego. Tutaj sprawa przybrała nieco inny obrót, na szczęście z korzyścią dla graczy. Microsoft zdaje się kontynuować budowanie pozytywnego wizerunku firmy, zwłaszcza po dość udanym starcie nowych konsol; swoje trzy grosze dokłada również popularność Game Passa, zdecydowanie najlepszej growej usługi ostatnich lat.

To jednak nie koniec niespodzianek w tym temacie – Microsoft poinformował, że wkrótce zniknie konieczność posiadania abonamentu, by móc brać udział w rozgrywkach w grach sieciowych free-to-play (np. Fortnite Battle Royale). Nie podano, kiedy dokładnie to nastąpi, ale we wspomnianym wcześniej wpisie podano, że ma się to zmienić w „nadchodzących miesiącach”. Oby nastąpiło jak najszybciej, a tymczasem pozostaje przyklasnąć Microsoftowi i liczyć, że być może Sony albo Nintendo zdecydują się na podobny ruch w przyszłości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments