Miłość Nie Wyklucza. Ruszyła zbiórka na specjalne plakaty

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 24.03.2021, 10:45 Aktualizacja: 24.03.2022, 10:45
Od kilku dni w wielu miejscach na terenie kraju można zauważyć plakaty opatrzone hasłem "Kochajcie mnie, mamo i tato". W zamierzeniu posterów ma się pojawić jeszcze więcej, z czym związana jest zbiórka pieniędzy prowadzona przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, organizację działającą na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej dla par osób tej samej płci.
0 Udostępnień

Zbiórka na plakaty

Karolina „Szarosen” Plewińska to autorka rysunku z wizerunkiem spoliczkowanego chłopca, trzymającego tęczową torbą LBGT. Dzieło artystki opatrzone jest hasłem „Kochajcie mnie, mamo i tato” i od kilku dni w formie billboardu pojawia się w wielu miejscach na terenie kraju. Takich plakatów ma być jeszcze więcej, co stanowi cel zbiórki pieniędzy, której przygotowania podjęło się Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. To istniejąca od ponad dekady organizacja działająca na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej dla par osób tej samej płci oraz budowania społeczności LGBT+.

Dotychczas plakaty zawieszono przede wszystkim w obrębie Warszawy oraz Poznania, lecz za zebrane pieniądze będzie możliwość wyprodukowania kolejnych billboardów i umieszczenia w wielu innych miastach na terenie całego kraju. Problem, z którym starają się walczyć autorzy konceptu, dotyczy zarówno większych, jak i mniejszych miejscowości, stąd intencja kupienia jak największej liczby plakatów. Hasło „Kochajcie mnie, mamo i tato” ma wręcz zalać nasz kraj.

Do zbiórki funduszy można się przyłączyć za pośrednictwem strony Pomagam.pl – w momencie pisania niniejszego artykułu środki wpłaciło ponad 12 tysięcy osób, co daje sumę zebranych 406 200 złotych.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments