MLB The Show 21. Pierwsza gra Sony, która trafi również na Xboksy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.02.2021, 11:05 Aktualizacja: 2.02.2022, 11:05
Po tym, jak Microsoft stał się właścicielem Bethesdy i jej wewnętrznych studiów, Phil Spencer, szef Xboksa, musiał zmierzyć się z pytaniami, czy The Elder Scrolls VI czy Starfield pojawią się również na konsolach Sony. Tymczasem okazuje się, że growy oddział japońskiej firmy wykonał uderzenie wyprzedzające i już niebawem na Xboksach pojawi się gra stworzona przez jedno ze studiów PlayStation. Będzie to kolejna odsłona baseballowej serii, MLB The Show.
0 Udostępnień

Potwierdziły się nieoficjalne doniesiania

Kilka dni temu Internet obiegła nieoficjalna okładka nowej odsłony MLB The Show 21, serii skupionej wokół baseballu. Sport ten nie jest u nas zbyt popularny, jednak w Stanach Zjednoczonych czy innych zakątkach świata święci on triumfy. Nie dziwi zatem to, że od kilku już lat wydaje się grę dla fanów tej dyscypliny. Wracając jednak do sedna – miłośników baseballu zainteresował fakt, że na okładce znajduje się Fernando Tatís Jr., amerykański zawodnik grający dla San Diego Padres, jednej z drużyn Major League Baseball. Uwagę graczy, którzy niekoniecznie byli związani z tym sportem, bardziej przykuło to, iż do sieci trafiły dwie wersji okładki – zarówno te dla konsol Sony, jak i Microsoftu.

Czemu jest to tak dziwne? Dotychczas gry z serii MLB The Show były tworzone przez wewnętrzne studio “Niebieskich” (Sony z San Diego), a co za tym idzie, kolejne odsłony ukazywały się tylko na PlayStation. temat bardzo szybko podchwyciły branżowe serwisy, a wczoraj wieczorem na blogu PlayStation pojawiła się oficjalna zapowiedź MLB The Show 21. Zgodnie ze wcześniejszymi plotkami, gra ukaże się zarówno na konsolach Sony, jak i Microsoftu, co czyni z produkcji o baseballistach pierwszy tytuł stworzony przez studio PlayStation, które ukaże się na Xboksach.

Twórcy zapewnili, że gra zaoferuje pełny cross-play, a do tego pojawi się możliwość przenoszenia zapisów pomiędzy platformami. Oznacza to, że rozpoczętą rozgrywkę na Xboksie One czy Series X|S dokończyć będzie można na PlayStation 4 lub PlayStation 5. Gra pojawi się 20 kwietnia, a jej cena na konsole poprzedniej generacji to 59,99 dolarów. Posiadacze “next-genów” będą musieli zapłacić 69,99 dolarów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments