Monster Rancher wraca! Poza nim cztery inne premiery

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 25.11.2019, 13:00 Aktualizacja: 25.11.2020, 13:06
Ostatni tydzień listopada i sam początek grudnia nie jest dla świata gier tym najgorętszym okresem. Co prawda nowości na rynku nie zabraknie, ale poprzednie tygodnie były pod tym względem zdecydowanie okazalsze. Niemniej udało się przygotować zestawienie najciekawszych premierowych pozycji.
premiery tygodnia - monster rancher remake
5 Udostępnień

Monster Rancher – premiera 28 listopada

Zaczynamy od gry z intrygującą fabułą, jaką jest hodowanie potworów. Nie jest to produkt do końca świeży, albowiem stanowi zremasterowaną wersję pierwowzoru z 1997 roku, który ukazał się na PlayStation 1. Tym razem w unowocześniony Monster Rancher zagrać będą mogli tylko użytkownicy Nintendo Switch.

Wiodące zadanie dla grającego nie uległo zmianie – cel stanowi hodowanie potworów, trenowanie ich (udoskonalając m.in. takie atrybuty jak siła, celność, skuteczność unikania ataków czy odporność na uderzenia) oraz przystępowanie do turniejów i zmagań z innymi monstrami.

Trover Saves the Universe – premiera 28 listopada

Gra action-aventure przygotowana i wydana przez studio Squanch Games. Przy powstawaniu projektu udział miał Justin Roiland, twórca animowanego serialu Rick i Morty. Wszystko zaczyna się od poznania bohatera, który na co dzień nie robi nic innego poza siedzeniem w fotelu. Ekspozycja postaci nie jest zatem nad wyraz rozbudowana.

Dotychczasowy tryb życia bohatera ulega jednak zmianie, gdy nagle porwane zostają jego dwa psy. I to przez kosmitę! Z pomocą przybywa inna istota pozaziemska – tytułowy Trover. Na graczy czeka barwny świat animacji, pełen rozmaitych zwariowanych mieszkańców innych planet.

Where the Water Tastes Like Wine – premiera 29 listopada

Gra z klimatem retro, albowiem akcja nowego utworu studia Dim Bulb Games rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30. poprzedniego wieku. Główny bohater, którego zadaniem jest zebrać jak najwięcej ciekawych opowieści, przemierza Stany Zjednoczone Ameryki i co rusz poznaje nowe osoby.

To misja, jaką musi odbyć na skutek przegranej rozgrywki w karty. Oczywiście nic nie jest za darmo. Aby usłyszeć dobrą historię, sami będziemy musieli opowiedzieć coś równie interesującego. Gra ukaże się na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Weakless – premiera 29 listopada

Tym razem pozycja action-adventure, w którą na pewno zagrają użytkownicy PC (zwolennicy konsol na dokładną informację muszę jeszcze poczekać). W Weakless do poprowadzenia mamy duet protagonistów. Ich specyfika polega na tym, że jeden jest niewidomy, drugi zaś nie słyszy.

Jak zadbać o dobrą współpracę pomiędzy nimi, aby wykonać poszczególne zadania? Oto prawdziwe wyzwanie dla graczy!

Blaster Master Zero II – premiera 29 listopada

Na Nintendo Switch ukaże się Blaster Master Zero II – w niniejszym zestawieniu jeszcze jedna gra spod znaku action-adventure. Wymaga ona pewnej znajomości pierwszej części, ponieważ akcja rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach kończących „jedynkę”. Zadaniem Jasona, głównego bohatera, w którego ponownie się wcielamy, jest odnalezienie specjalnego lekarstwa, jakie uzdrowi zaatakowaną przez zmutowane komórki Eve.

Na grających czeka sporo zmagań zręcznościowych, a to wszystko przy stylizowanej na stare gry warstwie wizualnej. O jakie dokładnie cechy strony graficznej chodzi? Warto obejrzeć poniższy zwiastun:

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments