Morbid: The Seven Acolytes. Premiera gry już za nami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.12.2020, 13:31 Aktualizacja: 8.12.2021, 13:32
Pomimo że szczyt popularności gier inspirowanych serią Dark Souls minął, to ciągle pojawiają się twórcy czerpiący z dokonań From Software pełnymi garściami. W tym roku wydano Mortal Shell, będące bezpośrednim nawiązaniem do dokonań Japończyków, a w zeszłym tygodniu swoją premierę miało coś bardziej subtelnego. Morbid: The Seven Acolytes bierze wszystko, co najlepsze z "Soulsów", ale przedstawia w rzucie z góry.
0 Udostępnień

Prosta fabuła, głęboka rozgrywka

Pod koniec zeszłego tygodnia na Steamie oraz konsolach pojawiło się Morbid: The Seven Acolytes, debiutancka produkcja niezależnego studia Still Running. Grę zapowiadano już od jakiegoś czasu, doczekała się nawet prezentacji na jednej z tegorocznych, letnich konferencji online w ramach Steam Game Fest. Niemniej dopiero teraz można sprawdzić, jak tytuł prezentuje się w akcji.

Omawiane dzieło całymi garściami czerpie z ostatnich dokonań From Software (wymieniono je nawet po kolei na karcie gry na Steamie w ramach opisu i lepszego zobrazowania, czym w istocie jest), aczkolwiek podaje je w nieco innej formie. Przede wszystkim całość została przedstawiona w rzucie z góry, co nawiązuje do klasycznych erpegów czy hack’n’slashy. Dalej mamy jednak do czynienia z niezwykle wymagającą walką opartą o wykonywanie uników i zadawanie precyzyjnych ciosów w odsłoniętych przeciwników.

Pod względem fabuły mamy do czynienia z dość prostą historią – głównym zadaniem Dibroma, protagonisty, jest pokonanie tytułowych siedmiu akolitów, którzy odpowiadają za spaczenie Morbid. Sama stylistyka i projekt przeciwników przywodzi na myśl powieści Lovecrafta wymieszane z bestiami znanymi z dark fantasy, co z pewnością spodoba się fanom horroru.

Morbid: The Seven Acolytes miało swoją premierę 3 grudnia na komputerach osobistych (Steam) i konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4 i Xbox One), włączając w to Switcha.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments