Movie Games i Platige Image łączą siły. Firmy podpisały list intencyjny

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 11.02.2021, 11:53 Aktualizacja: 11.02.2022, 11:53
Movie Games, spółka zależna od PlayWay, planuje jeszcze mocniej zacieśnić współpracę z renomowanymi podmiotami. Warszawska firma pochwaliła się podpisaniem listu intencyjnego na czas określony ze znamy studiem tworzącym przerywniki filmowe do gier, Platige Image. Współpraca obu firm zaowocować ma powstaniem nowej spółki, która w najbliższej przyszłości wyda trzy gry z segmentu AA.
0 Udostępnień

Ciekawe plany…

Pod koniec stycznia Platige Image ogłosiło, że planuje zająć się tworzeniem gier. Nie były to pierwsze tego typu zapowiedzi ze strony warszawskiego studia, znanego przede wszystkim z tworzenia cinematicków do gier, jednak teraz nabierają one kształtu. Platige Image podpisało list intencyjny na czas określony z Movie Games, spółką tworzącą i wydającą gry, zależną od PlayWay, o czym poinformowano w informacji prasowej.

Cel współpracy stanowi powstanie nowej, nienazwanej jeszcze spółki gamingowej, która w najbliższej przyszłości wyprodukować ma trzy gry z “segmentu AA lub Indie Premium”, o czym wspomina Piotr Gnyp, nowy szef ds. komunikacji w Movie Games:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z tak uznanym i doświadczonym studiem jakim jest Platige Image. Połączenie naszych umiejętności deweloperskich i wydawniczych z kreatywnością i kunsztem Platige Image pozwoli nam stworzyć nowy standard w segmencie AA. Jesteśmy przekonani, że nasza seria gier przygodowych / kryminalnych z epoki odbije się echem wśród graczy na całym świecie.

…ale na razie nie poparte konkretami

Wśród informacji podanych w prasówce, znaleźć można wzmiankę o tym, że Movie Games zajmie się szeroko rozumianym rozwojem spółki i pozyskiwaniem inwestorów, Platige Image natomiast odpowiadać ma za oprawę graficzną i kwestie związane ze scenariuszem czy reżyserią powstających gier. Na razie nie wiadomo, ile osób wejdzie w skład nowej spółki, ani kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze konkrety na temat tych trzech zapowiadanych produkcji.

Przypominamy, że Movie Games już wcześniej nawiązywało współpracę z rozpoznawalnymi markami – wystarczy wspomnieć o zeszłorocznym podpisaniu umowy z Robertem Lewandowskim na tworzenie gier sportowych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments