Mrs. America. Premiera opóźniona przez pandemię!

Michał Wieczorek Seriale Publikacja: 15.04.2020, 11:33 Aktualizacja: 15.04.2021, 11:35
Premiera Mrs America miała mieć miejsce w połowie kwietnia, ale ze względu na pandemię przesunięta zostanie na 1 maja. A o czym opowie sam serial? Nietolerancja, homofobia i antyfeminizm, czyli konserwatywna walka o zachowanie wartości poróżniające płci. Czy kontrowersja wokół postaci Phulis Schlafly przyniesie ogromną oglądalność serialowi Mrs. America? Premiera w połowie kwietnia w HBO GO!
mrs america premiera w hbo go
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery serialu Mrs. America na platformie Hulu poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy Mrs. America?

Choć serial produkowany był z myślą o amerykańskiej platformie Hulu niedostępnej w naszym kraju, na szczęście będziemy w stanie go obejrzeć przy użyciu HBO GO. Pierwsze trzy odcinki miały być udostępnione już w połowie kwietnia, a kolejne pojawiać się co tydzień. To się jednak zmieniło – Ze względu na obecną sytuację wynikającą z pandemii, która spowodowała opóźnienie w dostarczaniu odcinków, premiera serialu Mrs. America została niestety przesunięta na najbliższą sobotę, tj. 18 kwietnia – poinformowało nas HBO GO.

Finał serialu na Hulu przewidziany jest na 27 maja. W HBO GO kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień. Emisja pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 1 maja na godz. 21:10. Serial liczy 9 odcinków.

Na przeciw równouprawnieniu stanie Phylis Schlafly!

Fabuła serialu opowiada o Phylis Schlafly – antyfeministce i homofobcem będącej aktywistką sprzeciwiającą się wprowadzeniu poprawki ERA do Konstytucji USA. Poprawka ta zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć. Całość wydarzeń została oparta na faktach i znaczna większość przedstawionych nam postaci rzeczywiście przyczyniła się do rozwoju sprawy w USA. W konflikt przedstawiony w serialu zaangażują się również feministki, takie jak Gloria Steinem czy Bella Abzug, sprzeciwiając się poglądom głównej bohaterki.

Sama Schlafly jest uważana za postać bardzo kontrowersyjną z powodu swoich przejawów nietolerancji. Niejednokrotnie w mediach głośno sprzeciwiała się równouprawnieniu – uważała, że nierówność płciowa jest potrzebna, by funkcjonowały kluczowe społeczne mechanizmy, na których opiera się mechanika funkcjonowania świata, szczególnie Ameryki. Na wyżej zamieszczonym trailerze między innymi widzimy główną bohaterkę protestującą mając w rękach kartkę z podpisem „NO ERA”. Jest to ruch sprzeciwiający się wcześniej wspomnianej poprawce.

Kogo zobaczymy na naszych ekranach?

W obsadzie Mrs. America nie zabraknie znanych fanom każdego rodzaju kina nazwisk. Wśród bohaterów serialu zobaczymy twarze takich aktorów jak Cate Blanchet (Thor: Ragnarok, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, Babel), Rose Byrne (X-Men: Pierwsza Klasa, Naznaczony) czy Uzo Aduba (Orange Is The New Black). Każdy powinien znaleźć tu swojego ulubieńca.

Pełna lista kluczowych postaci i wcielających się w nich aktorów poniżej:

  • Cate Blanchett – Phyllis Schlafly
  • Rose Byrne – Gloria Steinem
  • Uzo Aduba – Shirley Chisholm
  • Sarah Paulson – Alice Macray
  • Margo Martindale – Bella Abzug
  • Elizabeth Banks – Jill Ruckelshaus
  • Tracey Ullman – Betty Friedan
  • John Slattery – Fred Schlafly

Serial ten wydaje się naprawdę ciekawym uzupełnieniem oferty HBO GO na kwiecień 2020. Będzie o nim tak głośno jak ostatnio o Na cały głos.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments